Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив Пд в двубой от 14-ия кръг на родната efbet Лига. През първата част домакините така и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на "смърфовете". Второто полувреме обаче стартира доста по-добре за "орлите", които след час игра получиха дузпа. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, но топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо. В самия край на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, но след преглед с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до наказателен удар не се стигна. В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си отбележи автогол и да донесе победата на своя противник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалните.