Носителят на купата на България по футбол за последните два сезона Локомотив (Пловдив) победи втородивизионния Септември (Симитли) с 2:0 в контролна среща на "Лаута".

Домакините стигнаха до успеха с два ранни гола на австрийския атакуващ халф Кристиан Илич.

Илич откри резултата още в петата минута със самостоятелна акция, а след още пет минути вкара втори гол, след като засече центриране от корнер на Парвиз Умарбаев.

До края на мача локомотивци пропуснаха още няколко добри положения, а най-чистата ситуация за гостите дойде в средата на втората част, когато Китан Василев нацели напречната греда с изстрел от фаул.

Локомотив беше воден в този мач от помощник-треньора Александър Тунчев, тъй като старши треньорът Бруно Акрапович е в Бразилия заедно със собственика на клуба Христо Крушарски.