Локомотив Пловдив победи Черноморец Бургас с 4:2 след дузпи на 1/16-финалите за Sesame Купа на България и продължава напред в турнира. Резултатът откри Браян Переа в началото на второто полувреме, а Живко Петков изравни 13 минути преди края на редовното време.

Мачът започна равностойно, с интересна битка в средата на терена, без опасни атаки към двете врати. Засега третодивизионният Черноморец не отстъпва по никакъв начин на именития си съперник. Играчите на "акулите" демонстрират добро позициониране и агресивна игра, което прави двубоя интригуващ.

Първата опасна възможност в мача дойде за гостите от Локомотив в 17 минута. Перейра бе намерен на границата на вратарското поле, но отправи удар, който излетя над гредата.

Черноморец реагира бързо на опасността и в 22-рата минута Живко Петков отправи далечен изстрел. Вратарят на Локомотив обаче показа отлична реакция и успя да парира топката, предотвратявайки гола.

Локомотив отново потърси гола в 35 минута, когато Марсилио бе намерен с извеждащо подаване в наказателното поле. Той опита да нанесе удар, но вратарят на Черноморец показа отлична реакция и спаси удара, запазвайки равенството.

Гостите от Локомотив Пловдив започнаха второто полувреме активно, което доведе до желания резултат в 50-ата минута. Хуан Переа бе намерен с прекрасен пас в наказателното поле и демонстрирайки хладнокръвие, успя да преодолее вратаря на домакините, пращайки топката в мрежата за 1:0.

Страхотен шанс за Черноморец в 65 минута! Станислав Маламов отправи мощен удар от воле, който изглеждаше обещаващ, но вратарят на Локомотив отново показа отлична реакция и успя да отрази удара. Домакините не се предават и продължават да търсят възможности за гол, но защитата на Локомотив изглежда стабилна.

В 77-ата минута, след отлично центриране, Живко Петков се извиси над защитата и насочи топката неспасяемо в мрежата, изравнявайки резултата на 1:1. Това попадение вдъхнови домакините и предизвика бурни реакции от трибуните.

Първото продължение премина под знака на равностойната игра, като и двата отбора подходиха предпазливо и избягваха рискови атаки. Видимо е, че Черноморец и Локомотив се стремят да запазят стабилността си в защита, предпочитайки да не допускат грешки в тази напрегната фаза на мача.

През второто продължение Черноморец търсеше по-активно победния гол, доминирайки в нападение и създавайки напрежение пред вратата на Локомотив. В единствената по-сериозна ситуация обаче, удар с глава на играч на домакините прати топката над гредата, оставяйки резултата непроменен. Със завършека на продълженията е ясно, че двата отбора ще решават изхода на мача с изпълнение на дузпи.

2:4 Ивайло Иванов – гол

Локомотив Пловдив печели двубоя след драматична серия дузпи с резултат 4:2 и продължава напред в турнира!

FT! Черноморец Бургас - Локомотив Пловдив  4:2 след дузпи