Тенисистът Феликс Оже-Алиасим се класира за финала на Мастърса в Мадрид след отказване на Иржи Лехечка. Канадецът за първи път ще играе мач за трофей от категория ATP 1000.

Иржи Лехечка се оттегли от полуфинала на клей още в първия сет при 3:3 заради контузия. След това, заради разочарованието от случилото се, той счупи ракетата си.

Иржи Лехечка пропусна турнирите в Барселона и Монте Карло заради проблеми с гърба.

Феликс Оже-Алиасим има пет титли и девет загубени финала. На финала на турнира в Мадрид той ще мери сили с Андрей Рубльов. До този момент двамата имат пет мача помежду си, като канадецът успя да спечели само веднъж през 2022 г.

Феликс Оже-Алиасим изигра само три цели мача по пътя към финала на Мастърса в Мадрид. В първия кръг той победи Йошихито Нишиока - 4:6, 6:1, 6:4, във втория победи Адриан Манарино - 6:0, 6:4. В третия кръг канадецът победи Холгер Руне с резултат 6:4, 7:5.

Във всички останали мачове той продължи напред след отказ: Якуб Меншик се оттегли от мача от третия кръг (6:1, 1:0), Яник Синер отказа на четвъртфиналите. На полуфиналите Иржи Лехечка се оттегли при резултат 3:3 поради контузия.

За място на финала Андрей Рубльов победи Тейлър Фриц с 6:4, 6:3. Срещата продължи около час и 15 минути.