Представителният отбор на Локомотив Пловдив постигна нова победа в контролите си от предсезонната си подготовка. "Смърфовете" се наложиха с 2:0 над Локомотив Горна Оряховица. Попаденията за успеха реализираха Ален Ожболт и каращият проби Мохамед Айдара, а още два гола през втората част бяха отменени заради засада.

Oще в първата минута пловдивчани, които играха в тази среща с небесносини фланелки, поведоха в резултата. Ален Ожболт се разписа след атака от ляво. Гостите отговориха с опасен изстрел, отразен от Мартин Луков. В 13-ата минута Бирсент Карагарен се оказа на добра позиция, но прати топката в аут. В 39-ата минута Локомотив Пловдив удвои своята преднината. Момчил Цветанов бе изведен в наказателното поле на противника, пусна пас към Мохамед Айдара, който хладнокръвно отбеляза за 2:0.

През втората част Бруно Акрапович гласува доверие на различна единайсеторка. В 54-ата минута фалцов прехвърлящ удар на Анте Аралица можеше да изненада стражът на Локомотив Горна Оряховица, топката обаче излезе в аут. В 59-ата минута Илко Пиргов трябваше да се намесва след центриране от фаул. В самият край на полувремето Асен Георгиев можеше да направи резултата класически. Защитникът стреля директно от пряк свободен, но вратарят на "червено-черните" се намеси.

Следващата проверка на Локомотив Пловдив е срещу Черноморец Балчик на 24 януари от 13:00 часа на Лаута.

Локомотив Пловдив през първото полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Мохамед Айдара (проби), Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Ален Ожболт

Локомотив през второто полувреме: Илко Пиргов, Мустафа Абдулахи, Лукас Масоеро, Асен Георгиев, Петър Рогозански (проби), Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Елитон Жуниор, Никола Марич (проби), Абделхаким Буна, Анте Аралица (Октай Юсеин, Филип Колев, Уирис Густаво)