Славия записа първа победа от юли месец насам и сложи точка на серията си от пет мача без победа. Столичани се наложиха с 2:1 при гостуването си на Локомотив Пловдив от деветия кръг на Първа лига.

Поражението се яви второ поредно за „смърфовете“, които в предходния кръг загубиха от Пирин.

Славия поведе чрез Галин Иванов, който откри в 47-ата минута, а Парвиз Умарбаев върна надеждите на домакините, изравнявайки в 56-ата. Успехът на „белите“ стана факт в 82-ата минута след точно изпълнена дузпа от страна на Ивайло Димитров – 2:1.

През втората част на двубоя страстите се нажежиха значително, а феновете на домакините започнаха да обстрелват стража на „белите“ Антониос Стериакис с премети.

В класирането Славия е на 12-ото място с 8 точки, а Локо Пд седми с 11.

В десетия кръг за „смърфовете“ предстои пловдивското дерби, докато „белите“ са домакин на Витоша.

Кои бяха ключовите моменти в двубоя между софиянци и пловдивчани, вижте в анализа на предаването Обзор на кръга по DIEMA SPORТ.