Славия успя да изплува от снега  в сетния миг и стигна до 1:1 в София срещу Локо Пд. Ранен гол на Димо Бакалов още в 6-ата минута даде аванс на пловдивчани.

Те останаха с човек по-малко още в 47-ата минута заради директния червен картон на Муса Мохамед и не се виждаше как Славия ще стигне до гол. Но го стори в 5-ата добавена минута чрез резервата Янис Карабельов и взе точка.

Локомотив Пд поведе рано в мача. В 6-ата минута Веселин Марчев нахлу по дясно крило и центрира по земя топката към добре пласирания Димо Бакалов, а той – сам срещу вратаря, не пропусна да открие – 0:1.

Симеон Райков беше в отлична позиция да покачи на 0:2 в 20-ата минута, но ударът му беше париран от вратаря Стериакис. Веднага след това се стигна до опасно разъркване пред вратата на „белите“, но нямаше кой да нанесе решителен удар.

Славистите живнаха. Най-напред Милчо Ангелов видя удара си с глава отклонен в корнер. После Иван Минчев стреля в стената от фаул и пак топката отиде в корнер.

Полувремето приключи с още една опасност пред вратата на Славия. Отново я създаде Марчев, топката премина през Бакалов, а в края ударът на Умарбаев се оказа успореден на голлинията на „бялата“ врата.

Веднага след почивката Муса Мохмаде повали откъсващия се Галин Иванов и видя червения картон. Локо Пд остана с човек по-малко още в 47-ата минута.

Славия нагъна и пет минути по-късно Галин Иванов пропусна да изравни след меле.

После имаше леко спорно положение за дузпа в пеналта на пловдивчани, но бе безспорно, че Сашо Александров от Славия извърши нарушение за жълт картон.

После имаше леко спорна ситуация и в пеналта на домакините, но и тук, вероятно правилно, реферът замълча.

Последва центриране на Димитър Буров, което се превърна в изстрел, но топката пак не навести вратата на Локомотив.

Чак в 5-ата добавена минута към мача след центриране на Галин Иванов резервата Янис Карабельов с глава донесе точката за Славия - 1:1.

Локо Пд е седми с 27 точки, а Славия – девети с 25 пункта.