Септември надви Локо Пд с 2:0 като гост в двубой от 31-ия кръг на Първа лига, втора осмица, група Б.

Това бе последният мач от кръга, в който и двата отбора предложиха хубав и равностоен  футбол, в който повече късмет имаха гостите, чийто вратар спаси дузпа.

Головете за Септември вкараха Ишмаел Байду и Димитър Костадинов. А с това Септември спечели борбата в група Б, в която е недостижим на върха. Септември е с 41 точки, вече с 5 повече от втория Локо Пд, като Дунав и Етър са далеч назад..

И двата отбора започнаха мача динамично, да добра скорост и с желание за надиграване на съперника.Пръв удар обаче Септември. Много хубава атака на столичани бе завършена в 23-ата минута от Ишмаел Байду и гостите откриха резултата - 0:1. Дебютен гол за Байду в елита.

В 30-ата минута голям пропуск направи Буна от Локо Пд. На идеална позиция, фронтално срещу вратата на Септември – той стреля в аут.

Интересна ситуация възникна в 42-ата минута.  Вратарят на Локо Пд Илко Пиргов подгони Ишмаел Байду извън пеналта си и го фаулира край ааутлинията. Последва жълт картон за Пиргов, който фаулира до тъчлинията Ишмаел Байду, но извън пеналта. Същевременно Пиргов получи и травма и бе сменен от Антони Милина.

Акрапович направи две смени на почивката и изчерпа правото си на такива рано-рано. В игра се появиха Веселин Марчев и Парвиз Умарбаев на местата на Стивън Езе и Архан Исуф.

Изключителен пропуск направи Веселин Марчев в 61-ата минута. При контра за пловдивчани се стигна до страхотната възможност, която Елтон преодтврати, като изби топката пред голлинията.

В 66-ата минута Димо Бакалов отправи хубав удар с глава към вратата на гостите, след корнер. Тя попадна право в ръцете на Янко Георгиев.

Малко след това с мощен удар Галчев изпрати топката малко над вратата на Локо Пд.

В 73-ата минута бе един от ключовите моменти в мача. Янко Георгиев спаси дузпа, изпълнена от Веселин Марчев, както и последвалото разбъркване. Дузпата, отсъдена за контакт на Тилев с Бакалов, изглеждаше пресилена.

В 81-ата минута станахме свидетели на претенция за дузпа от Локо Пд. Играчът на Септември Димитър Костадинов при шпагат изглежда докосна  топката с ръка.

В самия край всички от Локо Пд бяха пред вратата на гостите, те отнеха топката, Галчев я пусна към Димитър Костадинов, нямаше вратар на поста си и той вкара първия си гол в елита за крайното 0:2.

А с това Септември стана недостижим на върха в група Б на втората осмица, Локо Пд е на 5 точки зад него.

Янко Георгиев: Тази победа е за самочувствие на младите