Локомотив Пд спечели резонно срещу Витоша с 3:1 и набра 8 точки, с които мина на четвъртото място във временното класиране след петия кръг в Първа лига.

Абсолютният новак в елита от Бистрица пък и след този кръг няма записана победа и е почти капо при майсторите. Той остава последен в таблицата със само една точка.

Локомотивци успяха да се възползват от доста нестабилната игра на гостите в защита и да стигнат до победата, макар и без много блясък.

Рано-рано Локомотив Пд стигна до гол във вратата на новака. Димо Бакалов овладя на гърди една топка, изпратена от Илко Пиргов, и я препрати към нахлуващия Дино Мартинович. Той излезе на чиста позиция срещу вратаря и го преодоля за 1:0 в 4-ата минута.

Много бързо обаче Витоша стигна до изравняване. Недоразумение в защитата на Локо Пд след центриране доведе до това, че от Пламен Крумов топката отиде у Стефан Христов и той я изпрати във вратата на Пиргов за 1:1 в 9-ата минута.

В 27-ата минута Димо Бакалов бе изведен сам срещу вратаря на Витоша Иванов с далечен пас на Пламен Крумов, стражът обаче отрази с крак удара.

Недоразумение в защитата на Витоша позволи на Парвиз Умарбаев да порази с прехвърлящ удар от средна дистанция напусналия вратата си Михаил Иванов за 2:1 в 37-ата минута.

Много борба в средата на терена, но без съществени ситуации за гол – така започна второто полувреме и играта продължи в този дух доста минути.

Докато нова грешка в отбраната на Витоша не позволи на Локомотив да стигне до трето попадение. Довкара топката малко пред голлинията Дани Кики за 3:1 в 67-ата минута.

Локо Пд намали темпото, сигурен в победата си, а Витоша нямаше силите да направи нищо и мачът приключи 3:1 за „черно-белите“. В края само Китан Василев имаше възможност на празна врата да намали резултата, но не сполучи.

Локо Пд - Витоша

източник: LAP.bg

ЛОКО ПД - ВИТОША 3:1

1:0 Дино Мартинович 4, 1:1 Стефан Христов 9, 2:1 Парвиз Умарбаев 37, 3:1 Дани Кики 67

ЛОКО ПД: 1 Илко Пиргов, 71 Пламен Крумов /46-Георги Пашов/, 22 Пламен Николов, 44 Ивайло Марков, 2 Марк Гутие Бедиме, 39 Парвиз Умарбаев /73-Ванчо Траянов/, 20 Пауло Серджио, 10 Веселин Марчев, 9 Дани Кики, 77 Дино Мартинович, 7 Димо Бакалов /Резерви: 40 Мори Диао, 6 Георги Пашов, 15 Асен Георгиев, 29 Янко Ангелов, 17 Ванчо Траянов, 19 Димитър Велковски, 13 Симеон Райков/ Старши треньор Войн Войнов

ВИТОША: 1 Михаил Иванов, 3 Йордан Върбанов, 24 Николай Христозов, 18 Петко Цанков, 4 Кристиан Узунов, 7 Кристиян Кочилов /71-Даниел Пеев/, 88 Ивайло Лазаров, 99 Стефан Христов, 11 Даниел Кутев /79-Пол Отофе/, 45 Григор Долапчиев /70-Китан Василев/, 14 Четин Садула /Резерви: 33 Николай Радев, 5 Венцислав Бонев, 2 Тодор Гочев, 77 Даниел Пеев, 17 Михаил Петров, 19 Китан Василев, 25 Отофе Пол/ Старши треньор - Костадин Ангелов