Левски завърши 1:1 срещу гостуващия Локомотив Пловдив в официалния дебют на новия си старши треньор Георги Дерменджиев. Така "сините" останаха на третото място с 52 точки, на 10 точки зад лидера Лудогорец и на 3 точки зад втория ЦСКА. Столичани започнаха по-активно, но трудно създаваха чисти положения в сгъстената защита на съперника. При една от малкото си контраатаки Момчил Цветанов се измъкна от Нуно Рейш в дясно и пусна към непокрития Анте Аралица в чиста позиция в ляво в пеналта, който с удар по тревата прокара топката между краката на Николай Михайлов в мрежата на домакините.

След почивката "сините" продължиха да бъдат по-активни в половината на гостите, но без особена скорост в действията си, с която да затруднят отбраната на Локомотив. В 71-ата минута софиянци все пак стигнаха до изравняване. Жерсон Кабрал пусна пас в дясно в наказателното поле, Стивън Езе изчисти лошо в в тялото на Станислав Костов, топката отскочи към Давиде Мариани, който от стреля от ъгъла на малкия пеналт между краката на Мартин Луков за 1:1. До края Левски опита да упражни натиск, но така и не стигна до опасен удар към Луков.

Кои бяха ключовите моменти за точно тази развръзка на мача, можете да разберете от анализа в прикаченото видео.