Отборът на Локомотив Пловдив постигна първата си победа на турска земя. Момчетата на Бруно Акрапович разгромиха македонския Беласица Струмица с 4:1 във втората си контрола в южната ни съседка.

Точни за пловдивчани бяха Стивън Езе (5), Димитър Илиев (9) и Анте Аралица (33, 47). Почетното попадение за Бела бе дело на Вуйчич (90’).

От началото на подготовката Локомотив (Пд) е записал 5 победи и 1 равенство.

Срещата започнаха силно за българите, след като вкараха два два гола още до 10-ата минута. В 5-ата минута Момчил Цветанов центрира от корнер на близка греда, където Димитър Илиев продължи с глава. Вратарят на Беласица се размина с топката и Стивън Езе я зясече с глава за 1:0.

В 9-ата минута стражът на македонците сбърка при изнасянето на топката, като пасът му бе пресечен от Анте Аралица. Топката отиде към капитана Димитър Илиев, който с пета я прати в мрежата за 2:0.

В 33-ата минута отбраната на Беласица отново сбърка фатално. Защитник опита пас към свой съотборник, но той бе пресечен от Анте Аралица. Нападателят напредна в наказателното поле и с мощен шут направи 3:0.

В началото на второто полувреме тимът от Струмица отново сбърка фатално в защита, което доведе до четвъртия гол в мача. При изнасяне на топката, Анте Аралица открадна и с нов силен шут направи 4:0.

Състав на Локомотив (Пд): Илко Пиргов (67- Стамен Бояджиев), Милош Петрович, Асен Георгиев (63- Лукас Масоеро), Стивън Езе, Йосип Томашевич (63- Мустафа Абдулахи), Абделхаким Буна (60- Бирсент Карагарен), Игор Банович (69- Октай Юсеин), Един Бахтич (60- Уирис Густаво), Димитър Илиев (60- Парвиз Умарбаев), Момчил Цветанов (63- Вилим Посинкович), Анте Аралица (60- Ален Ожболт).