Локомотив Пловдив стигна до комфортна победа, след като надви с 3:0 гостуващия Верея в мач от четвъртия кръг от Първа лига. Абделхаким Буна даде превес на "смърфовете", а Парвиз Умарбаев и Симеон Райков зарадваха феновете на стадиона в парк "Лаута". Капитанът на Верея Иво Иванов си изкара червен картон в 41-ата минута, след което падна попадението на таджикистанския полузащитник Умарбаев.

Второто полувреме премина под диктовката на пловдивския тим, като Верея регистрира само един гол. Вратарят на старозагорци Георги Георгиев напусна с травма и бе заменен от Богомил Цинцарски.По този начин Локомотив Пловдив записа втора поредна победа в Първа лига, след като в третия кръг надви шампиона Лудогорец с 1:0. Освен Ботев Враца, Верея е другият тим, който няма успех в Първа лига.