Прекрасният сън на Левски при Славиша Стоянович свърши. "Сините" сдадоха върха след първата си загуба от началото на сезона, дошла при гостуването на Локомотив Пловдив. "Железничарите" се пребориха за успеха с 1:0 и спряха серията от пет поредни победи на съперника.

Анте Аралица отбеляза единственото попадение още преди да е изтекъл четвърт час от началото на двубоя, а столичани така и не намериха път към вратата на Мартин Луков до последните минути на ожесточената и здрава битка.

Така на върха излезе ЦСКА, който победи Черно море в събота, макар двата тима да са с равен актив. След два кръга двата тима излизат един срещу друг и мачът се очертава като изключително интересен и пълен с емоции. А Левски записа шести пореден мач на Лаута, без да победи.