Представителният отбор на Локомотив Пловдив победи Марица Пловдив в контролна среща на Лаута. "Черно-белите" надвиха с 4:0 "жълто-сините". Головете за успеха паднаха през втората част, а техни автори бяха Бирсент Карагарен, Ален Ожболт, Парвизджон Умарбаев и Никола Марич.

В 5-та минута Янко Ангелов стреля директно от фаул, но след рикошет в стената топката излезе в корнер. В 19-та минута, в рамките на няколко секунди, се откриха два шанса пред Вилим Посинкович и Игор Банович, резултатът остана непроменен. В 44-та минута изстрел от границата на назателното поле на Абделхаким Буна затрудни стража на гостите.

През вторите 45 минути Бруно Акрапович излезе с различна единайсеторка. В 50-та минута Бирсент Карагарен напредна от дясно, нахлу в наказателното поле и матира вратаря на "жълто-сините" за 1:0. В 61-та минута Никола Марич бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Ален Ожболт, който не сбърка за 2:0. В 64-та минута изстрел от дистанция на Парвизджон Умарбаев направи преднината на Локомотив 3:0.

В 67-та минута каращия проби Никола Марич реализира за 4:0 с първия си гол в срещата. Той засече центриране от дясното крило на Ален Ожболт. В 73-та минута Бирсент Карагарен нацели страничния стълб след удар от ляво по атаката на Локомотив.

източник: lokomotivpd.com

Следващата проверка е на 20 януари от 14:30 часа с Локомотив (Горна Оряховица) на Лаута, пише официалният сайт на Локо Пловдив.

Локомотив през първото полувреме: Мартин Луков, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Мустафа Абдулахи, Абделхаким Буна, Янко Ангелов, Игор Банович, Димитър Илиев, Анте Аралица, Вилим Посинкович

Локомотив през второто полувреме: Илко Пиргов, Петър Рогозански, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Уирис Густаво, Парвизджон Умарбаев, Момчил Цветанов (80' Октай Юсеин), Бирсент Карагарен, Никола Марич, Ален Ожболт