Берое победи Локомотив Пловдив с минималното 1:0 в мача от 11-ия кръг на Първа лига. Така заралии прекъснаха серията си от два поредни двубоя без успех в шампионата след ремитата с Етър и Дунав. Победният гол на стадион „Берое“ в Стара Загора падна в 88-ата минута и бе дело на бившия футболист на „смърфовете“ Мартин Камбуров.

Опитният нападател реализира 208-о попадение в майсторския ни ешелон, а за четвърти път порази вратата на тима, в който прекара голяма част от кариерата си.

Срещата предложи някои дискусионни моменти. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпи през първата част, които обаче не бяха уважени от Станислав Тодоров. През вторите 45 минути попадение за „черно-белите“ при резултат 0:0 не бе зачетено, като ситуацията се очерта като спорна.

В крайна сметка със спечелените три точки Берое остана еднолично на четвъртото място, като вече има актив от 20. Локо Пд е шести със 17.

Акрапович: Доволен съм от момчетата, дадоха всичко от себе си

Камбуров за феновете на Локо Пд: Българска работа

Бандаловски: Казах на Камбуров, че ще вкара

Берое влезе по-силно в мача и през първата част създаде по-чистите положения. Момчетата на Александър Томаш владееха повече топката и рядко оставяха възможности на своя опонент.

В 8-ата минута на срещата Под Аязмото Вандерсон получи отдясно от Мартин Камбуров и след като преодоля Томашевич, опита да намери свой съотборник, но без успех.  Само четири минути след това „зелените“ имаха претенции за дузпа. Мартин Камбуров комбинира с Рубен Бригидо отляво, който пусна към Боби Цонев. Последният стигна почти до аутлинията, откъдето върна назад към Камбуров. Той понечи да овладее, но играч на Локо Пд опита да го блокира. Получи се контакт помежду им, а нападателят падна в наказателното поле. Заралии имаха претенции за посочване на бялата точка, но Станислав Тодоров даде знак играта да продължи.

Принудителна смяна направиха в щаба на пловдивчани в 23-ата минута. Парвиз Умарбаев получи травма, а Димитър Илиев зае мястото му.

В 26-ата минута Вандерсон Виана проби отдясно, като продължи към Цонев. Той достигнал до аутлинията, върна към Иван Минчев. Последният стреля, а Димитър Везалов застана на пътя на топката. Играчът на домакините имаше претенции за игра с ръка на защитника на пловдивчани, но съдията Тодоров даде знак играта да продължи, явно и поради факта, че ръката на Везалов бе прибрана към тялото. Така шанс се разкри пред Бригидо, който засече с десния крак, но над вратата.

Към края на първото полувреме Бригидо получи някъде на границата на пеналта и шутира, но защитник блокира изстрела му.

Двата състава влязоха с настроение във второто полувреме, а в 53-ата минута заралии направиха чудесна атака. Иван Минчев центрира отляво, Мартин Камбуров, който бе с гръб към вратата спря топката и върна назад към връхлитащия Рубен Бригидо. Последният шутира силно, но Милош Петкович застана на пътя на топката.

Попадение на локомотивци не бе зачетено в 58-ата минута. Гостите получиха право да изпълнят фаул. Бирсент Карагарен си заложи топката, като центрира в пеналта, а Димитър Везалов отклони с глава. Асен Георгиев съумя да засече със задна ножица в мрежата, но попадението не бе зачетено, тъй като преди това бе прозвучал съдийски сигнал. Станислав Тодоров бе видял нарушение на футболист на гостите в атака, а самата ситуация се очерта като дискусионна.

Малко след този епизод Анте Аралица напредна отдясно, а Камен Хаджиев тръгна да се надиграва с него един на един в стремежа си да го блокира. Точно, когато навлизаше в пеналта, футболистът на „смърфовете“ падна. Той вдигна ръка в знак на протест, че срещу него е играно непозволено, но без да губи много време се изправи и продължи да се бори. Защитник на „зелените“ обаче побърза да изчисти.

В заключителните минути Берое упражни натиск. Боби Цонев опита извеждащо подаваме, но Рубен Бригидо и Мартин Камбуров не разбраха замисъла му. При следващата по-интересна атака Анте Аралица се измъкна отдясно, като навлезе стремглаво в наказателното поле. В сетния миг, когато можеше да стреля, Георги Ангелов изчисти в корнер, от който след това не последва нищо.

„Зелените“ все пак стигнаха до така желания гол. Две минути преди края на редовното време Рубен Бригидо проби отляво и центрира в наказателното поле. Там Цонев отклони с глава към Мартин Камбуров, който от близка дистанция направи 1:0.

В следващия кръг Берое гостува на Витоша Бистрица, докато „черно-белите“ ще направят визита на Дунав.