Лудогорец записа минимална победа с 1:0 над Локомотив Пловдив в двубоя от 16-ия кръг на Първа лига. Единственият гол за „зелените“ реализира Натанаел в 58-ата минута. Домакините удариха греда чрез Вилим Посинкович, а страхотен пропуск направи Бирсент Карагарен в заключителните минути на двубоя. „Смърфовете“ на два пъти претендираха и за дузпи, ала съдията Волен Чинков не счете за нужно да посочи бялата точка.

Така разградчани събраха актив от 41 точки на върха в класирането, докато локомотивци са 9-ти с 21.

Анализ на срещата бе направен в предаването на DIEMA SPORT – „Обзорът на кръга в Първа лига“, като акцентът падна върху представянето на пловдивчани. Всички подробности може да видите в прикаченото видео.