Етър Велико Търново постигна втора поредна победа над Локомотив Пловдив и по този начин се класира за решаващия финален плейоф за определяне на седмия в крайното класирането. „Виолетовите“ спечелиха с минималното 1:0 реванша на стадион „Ивайло“. Победният гол вкара Крум Стоянов през второто полувреме.

В първата среща в Пловдив Етър спечели с 2:0.

Георги Сърмов се опита да изненада Илко Пиргов с удар от разстояние в 14-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Парвиз Умарбаев нанесе далечен удар в 15-та минута, но неточно в аут.

Сърмов отново се опита да намери вратата на Локомотив Пловдив с далечен удар в 27-та минута, но ударът му не бе точен.

Пред Велко Батрович се откри добра възможност в 29-та минута, но ударът му не бе точен.

В 60-та минута Боджадж свали с глава топката към Младенов, който продължи към Батрович, който не успя да овладее топката, а излизаше сам срещу Пиргов.

Етър вкара в 63-та минута и поведе в резултата. Флорент Боджадж подаде към Румен Руменов. Лукас Масоеро се опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Руменов и попадна в Крум Стоянов, който финтира Асен Георгиев, който след това с много точен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Румен Руменов отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Локомотив Пловдив в 70-та минута, но Илко Пиргов направи акробатично спасяване.

Пред Анте Аралица се откри страхотна възможност в 83-та минута, но ударът му бе встрани от левия стълб на вратата на Христо Иванов.

В битката за седмото място Етър ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ботев Враца и Славия.

Етър – Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Крум Стоянов 63'

Етър: 1. Христо Иванов – 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 16. Пламен Гълъбов, 25. Крум Стоянов – 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев – 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович – 88. Флорент Боджадж

Старши треньор: Красимир Балъков

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов – 29. Янко Ангелов, 5. Асен Георгиев, 19. Уирис, 25. Лукас Масоеро – 34. Игор Банович, 10. Парвиз Умарбаев – 61. Елитон, 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов – 12. Ален Ожболт

Старши треньор: Бруно Акрапович

Стадион: „Ивайло“, Велико Търново

Съдия: Владимир Вълков