Локомотив Пловдив бе представен официално пред феновете на отбора, а по-късно "смърфовете" изиграха и контрола срещу ЦСКА 1948.

Локомотив спечели с 2:1 с голове на Бирсент Карагарен и Филип Михалевич.

Срещата започна по-добре за Локомотив, като "черно-белите" откриха още в 6-та минута. Гостите сгрешиха в центъра на терена, това позволи на Буна да изведе Карагарен на добра позиция. Капитанът на Локомотив не сбърка и реализира за 1:0. Последва изстрел на Михалевич встрани от целта. ЦСКА 1948 изравни резултата в 35-та минута чрез Виктор Василев, който стреля от границата на наказателното поле. В 41-та минута състезател на "армейците" бе изгонен с директен червен картон, а на негово място влезе друг футболист, пише официалният сайт на Локомотив.

В началото на втората част се откри добра възможност пред Вилим Посинкович, но до гол не се стигна. В 63-та минута Абделхаким Буна бе фаулиран в наказателното поле на ЦСКА и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Филип Михалевич, който с плътен шут се разписа за 2:1. Десет минути преди края центриране на Димитър Законов намери Елитон Жуниор в наказателното поле. Бразилецът засече топката с глава, но сантиметри го разделиха от това да реализира. "Армейците" отговориха с две опасни атаки, вратарят Антони Милина и защитата на Локомотив успяха да се справят. В 83-та минута влезлият като резерва Симеон Райков стреля директно от фаул встрани от вратата. До края на срещата резултатът остана непромен за крайното 2:1.

Локомотив стартира в първенството на 22 юли.

"Черно-белите" са гости на ЦСКА от 20:45 на стадион "Българска армия".