Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив победи втородивизионния Монтана с 2:0 в последната си контролна среща от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Бруно Акрапович вкараха по веднъж в всяко полувреме на "Лаута" и заслужено стигнаха до успеха.

Бирсент Карагерен откри резултата в средата на първото полувреме с удар от десетина метра, а резервата Един Бахтич оформи успеха в 71-ата минута след контраатака.

В отсъствието на титулярния капитан на "железничарите" Димитър Илиев лентата носеше завърналият се в състава Георги Илиев. Пред срещата пред феновете бе представен тима на "черно-белите" за новото първенство.

Локомотив стартира сезона в Първа лига с гостуване на Черно море във Варна на 14 юли от 21:00 часа.