Локомотив Пловдив сломи Литекс с 2:1 в последния 1/8-финал от турнира за Купата на България. Иван Митрев шокира домакините, след като изведе гостите напред в 66-ата минута. Само 8 по-късно обаче домакините отвърнаха на удара, изравнявайки чрез Димитър Илиев. Точно преди изтичането на редовното време отново Димитър Илиев наказа гостите, обръщайки резултата в полза на "смърфовете".

Локомотив (Пловдив) с наглед лека задача! ''Смърфовете'' посрещат втородивизионния Литекс в последния мач в осминафиналите за Купата на България. ''Черно-белите'' разочароваха своите привърженици миналия кръг и сега ще желаят да им се отплатят, като се класират за 1/4 финалите за Купата на България. Литекс е 5-ти във Втора Лига, като техните амбиции ще бъдат повече средоточени към Купата на България, отколкото към бараж за влизане в Efbet Лига. Кой отбор ще подкрепяте?

A post shared by Efbet Лига/Efbet League (@efbetliga) on

В третата минута Момчил Цветанов създаде първото опасно положение в мача, след като центрира от левия фланг в наказателното поле, но Бирсент Карагерен прати топката в аут.

Две минути след това Томашевич центрира от левия фланг и спечели корнер. Карагерен центрира на близката греда, но защитата изчисти без проблем.

60 секунди по-късно се стигна до нарушение в полза на домакините. Карагерен центрира от левия фланг, в близост до флагчето за корнера, но оранжевата отбрана отново бе на ниво.

В 22-ата минута Момчил Цветанов се измъкна по отличен начин от защитата чрез обръщане към вратата, напредна и потърси подаване в центъра на наказателното поле, но пасът му не намери негов съотборник.

5 минути след това Карагерен опита интересен удар от малък ъгъл след центриране отдясно, но топката излезе в корнер, след като защитник блокира удара. При последвалия ъглов удар Аралица отправи удар с глава, но той бе слаб и не затрудни Петър Петров.

2 минути по-късно Томашевич спечели нов корнер след акция отляво. Цветанов центрира в центъра на наказателното поле, но отбраната отново е на ниво и изчиства надалеч.

В 36-ата минута Витанов получи топката в наказателното поле отляво и прати топката към центъра, но там нямаше негов съотборник.

Минута по-късно Момчил Цветанов опита далечен изтрел, но той прелетя доста над вратата.

Малко след това Цветанов отново центрира отляво след фаул, но Литекс се справи за сетен път без проблем.

В 41-ата минута гостите стигнаха до първия си удар. Георги Иванов опита късмета си малко пред наказателното поле на домакините, но той мина доста встрани от вратата.

Минута по-късно Литекс стигна до първия си корнер. Тя е пратена на първата греда, където "смърфовете" се справят без никакви проблеми.

В продължението на първата част Карагерен опита да се измъкне сам по десния фланг, но Иван Иванов го фаулира. Нарушение, за което заслужаваше жълт картон, който обаче не получи. При последвалото центиране Карагерен опита нещо заучено, но неуспешно. Оливейра в крайна сметка получи топката, но коженото кълбо мина високо над вратата на гостите.

Първото интересно положение за втората част дойде в 55-ата минута, когато Карагерен показа отлична техника на десния фланг на нападението и спечели пряк свободен удар. Георги Илиев центрира на втора греда, но там нямаше никой.

В 61-ата минута Литекс отвърна също с пряк свободен удар за Литекс. Капитанов центрира в наказателното поле, но отбраната на домакините изчисти без особени трудности.

2 минути след това Георги Илиев печели корнер отляво. От последвалото центриране обаче Аспарухов е над всички и изчиства топката.

В 66-ата минута Иван Митрев се възползва от колебливите действия на Петрович и откри резултата, минавайки между него и още един защитник, пращайки топката във вратата на Пиргов.

В 74-ата минута Димитър Илиев изравни, след като Карагерен центрира отдясно, топката мина 4 противникови играчи и №14 от домакините разпечата вратата на Петър Петров от непосредствена близост.

Точно преди да изтече редовното време Георги Илиев центрира от фаул, Петър Петров първоначално улови топката, но впоследствие я изпусна и Димитър Илиев бе най-съобразителен и бърз, извеждайки домакините напред.