Отборът на Витоша Бистрица шокира Локомотив Пловдив, постигайки изненадващо равенство 1:1 при гостуването на стадиона в парка „Лаута“ в двубой от 24-тия кръг на efbet Лига. Домакините поведоха с феноменален гол на Анте Аралица в средата на първото полувреме, преди Апостол Попов да смълчи трибуните с изравнителен гол 4 минути преди края на срещата.

26 снимки

След вяло начало на срещата домакините стигнаха до страхотно положение в 11-та минута. След голямо разбъркване пред вратата на Витоша Бирсент Карагарен видя как ударът му бива блокиран, преди Лукас Масоеро да изпрати топката далеч над вратата от изключително удобна позиция.

Букарев: Малка, но важна точка

Акрапович: Липсваше ни мъжество

Апостол Попов: Ще дадем всичко от себе си, за да се спасим

Темпото на терена продължи да бъде изключително ниско, но в 33-та минута феновете на домакините бяха събудени по най-приятния начин. Диниш Алмейда намери нападателя границата на наказателното поле. Хърватинът се обърна и с елегантен удар в левия ъгъл на Кръстев не остави никакви шансове за стража на "тигрите" за 1:0.

Първите двадесет минути на второто полувреме продължиха да не представят особено срелищна продукция на стадиона в парка "Лаута". Ритъмът продължаваше да липсва поради накъсаната игра, а лека нервност започна да се усеща в действията на домакините.

Точно както двубоят изглеждаше, че ще завърши с лека и не особено вдъхновяваща победа за домакините, момчетата на Асен Букарев постигнаха шокиращ изравнителен гол. След центриране от ъглов удар на Атанас Кабов най-високо в наказателното поле се извиси Апостол Попов, който насочи по чудесен начин удара си покрай плонжа на Илко Пиргов.

По този начин Витоша записа геройска 6-та точка отначалото на сезона, въпреки че остава на цели 12 точки от предпоследния Ботев Враца. Локомотив Пловдив, от своя страна, се изкачи еднолично втори с 46 точки, преди мачовете на Левски и ЦСКА от 24-тия кръг.

Локомотив Пловдив - Витоша Бистрица 1:1

1:0 - Анте Аралица (33)

1:1 - Апостол Попов (86)

Ето и съставите на двата тима:

Локомотив Пд: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Йосиш Томашевич, Диниш Алмейда, Уирис Де Оливейра, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица;

Витоша Бистрица: Николай Кръстев, Венцислав Бонев, Станислав Маламов, Илия Димитров, Георги Амзин, Четин Садула, Апостол Попов, Богомил Дяков, Веселин Минев, Атанас Кабов, Христо Иванов;