Локомотив Пловдив надделя с 2:1 над ЦСКА 1948 в контролна среща, която се изигра на "Лаута". Попаденията за домакините реализираха Мартин Паскалев (12) и Евандро (24). Точен за "червените" бе Никола Илиев (82).

Lap.bg
27 снимки

Първата интересна ситуация в проверката се откри пред вратата на гостите. Бубакар Дион получи подаване от Димитър Илиев, след което задържа кълбото в наказателното поле, надигравайки трима бранители, но ударът му бе твърде слаб.

В 12-ата минута Бубакар Дион центрира от корнер към Мартин Паскалев, който с глава матира стража на "червените". Малко по-късно Валентин Йосков спечели пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Капитанът на ЦСКА 1948 Ивайло Чочев застана зад топката, но не стреля, а я отклони към Емил Ценов, който обаче не отправи добър изстрел.

В 24-ата минута "смърфовете" вкараха втори гол в мрежата на Генадий Ганев. Димитър Илиев пусна пас към Евандро, който не се забави и от границата на наказателното поле с левия крак направи резултата 2:0. В 39-ата минута Бирсент Карагарен проби по десния фланг и центрира по земя към Радослав Кирилов, но ударът му бе блокиран.

Втората част темпото падна драстично, а причината бе снегът, който наваля на терена. В 65-ата минута младият футболист на Локомотив Ефе Али направи брутално влизане в краката на Михаил Цонев, а главният съдия даде директен червен картон на халфа на "смърфовете". В 82-ата минута Никола Илиев върна едно попадение за "червените" с красив удар с десния крак под гредата.

Секунди преди края на срещата ЦСКА 1948 бе много близо до изравняването на резултата. След разбъркване в наказателното горната греда спаси домакините от Пловдив. Това бе и последната интересна ситуация в проверката между двата тима.