Славия загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив в мач от 25-ия кръг в efbet Лига. Гостите поведоха чрез  Евандро (42), а Тони Тасев изравни в 70-ата минута. Две минути по-късно обаче Димитър Илиев донесе победата на "черно-белите".

Така пловдивчани нанесоха първо поражение тази пролет на домакините, които отново показаха, че Локомотив е сред най-трудните им съперници. Вече девет мача на своя стадион в столицата "белите" не намират начин да спечелят срещу този отбор, който се превръща в "черна котка" за тях.
Двубоят започна в спокойно темпо и опасности пред двете врати в началните 10 минути липсваха. Единствено Бабакар Дион и Тони Тасев създадоха напрежение в наказателните полета, но до завършващ удар не се стигна. Първата голова възможност се откри пред гостите в 18-ата минута от пряк свободен удар. Евандро отправи коварен изстрел и топката тупна пред вратаря на Славия, който все пак успя да я отклони в корнер.

Половин час след първия съдийски сигнал Тони Тасев опита да изненада Кристиан Томов с далечен шут от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на гостите. В 33-ата минута късметът бе на страната пловдивчани, след като топовен изстрел на Иван Минчев срещна напречната греда. В последвалото меле пък съотборникът му Владимир Николов получи тежък удар в главата във въздушен двубой с Тодор Павлов. В крайна сметка той бе превързан и продължи да играе.

Гостите поведоха в 42-ата минута след грешка на Светослав Вуцов. Той излезе неразчетено извън наказателното поле и се размина с топката, а за Евандро бе детска игра да я прати в опразнената врата - 0:1. Така бразилецът си направи подарък за вчерашния си 28-и рожден ден.

В добавеното време на първата част "белите" натиснаха", но стигнаха само до няколко мелета в наказателното поле пред Томов. На прибиране в съблекалнята пък фенове на Славия атакуваха вербално Златомир Загорчич за състава и тактиката, а и той не им остана длъжен.

След почивката Локомотив Пд излезе с две промени в състава - Мартин Петков и Ивайло Иванов замениха Мартин Райнов и Ефе Али. Юношата на Левски -  Петков дебютира за тима, след като бе привлечен преди няколко дни. Първата възможност за второто полувреме се откри в 51-ата минута пред Тони Тасев, но ударът му с глава не затрудни вратаря на гостите. Четири минути по-късно Ангел Лясков с дълго прехвърлящо подаване изведе Мичи Нтело зад отбраната, но този път Светослав Вуцов се намеси майсторски. Стражът скъси навреме дистанцията и не позволи на белгиеца да отправи удар.

В 70-ата минута Славия най-сетне изравни. "Белите" организираха хубава атака по десния фланг с участието на Кристиан Добрев, който продължи към Ертан Томбак. Десният бек центрира без забавяне към далечната греда, където нисичкият Тони Тасев надскочи Оливер Камдем и с  глава прати топката зад гърба на Томов - 1:1.

Само две минути по-късно пловдивските "железничари" върнаха аванса си. След разбъркване в наказателното поле до аутлинията, с което домакините не успяха да се справят, топката отиде към Димитър Илиев малко след точката на дузпата. С прецизен изстрел в долния десен ъгъл капитанът на Локомотив преодоля Вуцов - 1:2.

В даденото от съдията 5-минутно продължение домакините натиснаха, но така и не намериха верния път към вратата на съперника.

FT /  СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ ПД 1:2

0:1 Евандро (42)
1:1 Тони Тасев (70)
1:2 Димитър Илиев (72)