Витоша Бистрица и Локомотив Пловдив се изправят един срещу друг в последен мач от 11-ия кръг на efbet Лига в понеделник, като срещата е от 20:00 часа. Двубоят може да проследите минута по минута на GONG.BG и пряко в ефира на DIEMA SPORT.

Последният тим в класирането се изправя срещу третия тим в подреждането. Вратарят на Витоша Бистрица Християн Василев е със счупен пръст и ще пропусне двубоя, Емил Гъргоров е наказан за 4 мача.

Все пак бистричани победиха Черноморец Балчик с 4:0 и продължи към 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Тимът остава с 1 победа преди този двубой от старта на сезона.

От своя страна Локомотив Пловдив стартира защитата на трофея в турнира за Купата на България с успех 3:0 при гостувнето на Балкан Ботевград.

По време на двубоя Бруно Акрапович даде почивка на част от титулярните си футболисти. Мустафа Абдулахи записа първи мач за календарната година, а тимът разполага с най-резултатната атака в първенството.