Локомотив Пловдив победи Пирин с 3:2 като гост в интригуващ мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Хеттрик за „смърфовете” реализира Георги Минчев (58,62, 88-дузпа). За „орлетата” Станислав Костов откри резултата в 29-ата минута, а в 90-ата от наказателен удар Станислав Манолев оформи крайния резултата.

С успеха пловдивчани събраха 23 точки и излязоха на шесто място във временното класиране. Пирин е предпоследен с 12 точки.

Гостите изиграха слабо първо полувреме, след което закономерно отстъпваха в резултата. През втората част възпитаниците на Александър Тунчев упражниха сериозен натиск, а над всички беше Георги Минчев.

Първата добра възможност за гол се откри пред "смърфовете". В 18-ата минута Карагарен се озова сам отдясно след грешка в защитата на Пирин. Националът напредна с топката и опита да намери оставения непокрит в наказателното поле Георги Минчев, но подаването му беше прекалено силно за нападателя.

В 26-ата минута Биков изчисти след центриране от корнер. Топката попадна в Дяков, който чукна към Станоев. Халфът отправи силен удар от около 20 метра, но над вратата. Три минути по-късно Пирин поведе. Слави Костов отне топката от Умарбаев, напредна и отправи удар, който беше блокиран от Биков. Нападателят обаче се ориентира най-добре и със силен шут от десетина метра не остави шансове на Редер.

Локомотив не успя да се съвземе след попадението и до края на първата част не създаде нищо значимо на терена. В 42-ата минута Салинас опита пробив през центъра и отправи удар, но топката рикошира в тялото на Бодуров и Хенгелман улови.

Пет минути след почивката Карачанаков опита да изненада Редер от пряк свободен удар на около 117-18 метра отдясно на вратата. Топката обаче срещна лявата греда. Три минути по-късно Карачанаков се справи с Гомис пред наказателното поле , финтира го, но отпраив слаб удар и Редер улови.

"Смърфовете" изравниха в 58-ата минута. Разписа се Георги Минчев. Умарбаев получи от Томашевич пред наказателното поле и центрира. Минчев успя да изпревари Бодуров и насочи топката в левия ъгъл за 1:1.

Четири минути по-късно гостите направиха пълен обрат. Янчев намери Димитър Илиев отдясно. Нападателят центрира остро за Минчев, който от воле от 6-7 метра и след недобра намеса на Хенгелман вкара за 1:2.

В 68-ата минута Минчев беше близо до хеттрик. Нападателят беше оставен непокрит след центриране на Умарбаев от корнер и нанесе удар с глава от няколко метра. Хенгелман обаче се намеси блестящо и изби. Десет минути по-късно Дяков напредна отдясно, справи се с бранител и качи топката на главата на Костов. Нападателят отправи удар от няколко метра, но покрай вратата. В 84-ата минута Манолев проби отляво, навлезе навътре и отправи удар от дистанция, който излезе в аут.

Две минути по-късно Карагарен проби отдясно, навлезе в наказателното поле и след леко съприкосновение с Иван Тасев падна на тревата. Главният рефер Никола Попов прецени, че това е достатъчно, за да отсъди дузпа. Митко Илиев даде възможност на Георги Минчев да оформи своя хеттрик от бялата точка и нападателят с безупречен удар в средата на вратата вкара за 1:3.

В 90-ата минута Гомис фаулира връхлитащия в наказателното поле Тасев. Попов отново беше категоричен - дузпа за домакините. Зад топката застана Манолев, който с удар в левия ъгъл не сбърка.

Пирин - Локо Пд 2:3

1:0 Станислав Костов (29)

1:1 Георги Минчев (58)

1:2 Георги Минчев (62)

1:3 Георги Минчев (88-дузпа)

2:3 Станислав Манолев (90-дузпа)

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (73 - 17. Спас Георгиев), 31. Красимир Станоев (83 - 26. Иван Тасев), 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 11. Станислав Манолев, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев (65 - 9. Преслав Йорданов)

Резерви: 1. Марио Кирев, 73. Венцислав Бенгюзов, 26. Иван Тасев, 44. Конър Хендерсън, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 45. Христофор Хубчев

Треньор: Уорън Фийни

Локо Пд: 71. Лукас Редер, 2. Олексей Биков (71 - 20. Милош Петрович), 5. Мартин Паскалев, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 39. Парвиз Умарбаев, 33. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 10. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 44. Николай Николаев, 20. Милош Петрович, 7. Шакил Сно, 25. Артур Крачун, 28. Айвън Ангелов, 19. Александър Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Ж.к. Светослав Дяков (Пирин); Йосип Томашевич, Кристиан Гомис (Локомотив Пд)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Христо Ботев"