Отборите на Локомотив София и Локомотив Пловдив не успяха да се победят, завършвайки при резултат 0:0 в железничарското дерби от efbet Лига. Александър Василев остави тима си с 10 души в 68-а минута. Гостите бяха по-активни през по-голямата част от мача, но така и не успяха да стигнат до попадението заради силните изяви на Александър Любенов.

68 снимки

В 5-а минута дойде първият шанс, който беше за "смърфовете". Евандро се опита да застраши вратата на Александър Любенов, но ударът му мина встрани.

В 16-а минута беше регистриран и първият точен удар към една от двете врати. След центриране отдясно Преслав Боруков беше намерен на границата на малкото наказателно поле, а ударът му с глава беше спасен от Александър Любенов.

В 25-а миунта Бирсент Карагарен центрира добре от ъглов удар, но Боруков не насочи точно топката. ​В 32-а минута столичните "железничари" отговориха с голям шанс. След ъглов удар Алан Диас стигна първи до топката, но Динко Хоркаш прояви майсторски рефлекс, за да извади положението.

До края на полувремето Милошев и Боруков се отчетоха с неточни изстрели.

В началото на второто полувреме двата тима продължиха равностойното представяне. В 57-а минута Евандро пробва далечен удар, но Любенов се намеси стабилно. В 62-а минута с пропуск се отчете Евандро, който засече неточно хубаво центриране на задната греда, но неточно.

В 67-а минута Локо София беше близо до целта. Димо Бакалов отправи опасен удар с глава само минута след появата си на терена, но Хоркаш спаси умело.

Две минути по-късно Локо Пд остана с 10. След ново грубо нарушение му беше показан втори жълт картон, съответно и червен.

Пет минути по-късно дойде нов шанс за гостите обаче. Любенов с нова ключова намеса след страхотно спясяване на удар от Карагарен. До края на мача Локо Пд изненадващо натисна, но това така и не доведе до желания резултат.

Локомотив София - Локомотив Пловдив 0:0