Локомотив Пловдив победи Марек с 3:0 в бараж за място в efbet Лига срещу Марек. В 24-а минута Хуан Переа откри резултата след страхотен пас на Димитър Илиев. Четири минути след това Хуан Переа влезе в ролята на асистент, след като достави головия пас за Жулиен Лами, който удвои резултата. В 50-а минута защитата на Марек отново се пропука, а Хуан Переа отбеляза втория си гол в мача. В последните минути на редовното време домакините получиха правото да изпълнят дузпа, спечелена от Петър Андреев, но изстрелът от бялата точка бе отразен от Константин Костадинов.

start-photo.bg
40 снимки

В седмата минута дойде първият шанс за домакините, след като Переа бе фаулиран на границата на наказателното поле. Умарбаев се зае с изпълнението, но неговият удар премина малко над напречната греда на Костадинов.

В 14-а минута Локомотив Пловдив пропиля огромна възможност, след като Хуан Переа получи великолепен пас зад противниковата защита и се измъкна с чудесна физика и скорост, като остана очи в очи със стража на Марек, а завършващият му изстрел бе отразен феноменално от Костадинов. Пет минути по-късно Ивайло Иванов дриблира по добър начин и навлезе към вътрешността, опитвайки удар в близкия ъгъл, но вратарят на гостите реагира и изби в корнер.

В 24-а минута Хуан Переа отново бе изведен великолепно от Димитър Илиев, а нападателят запази хладнокръвие и стреля високо в близкия ъгъл със своя ляв крак, като Костадинов този път нямаше как да реагира - 1:0 за Локомотив Пловдив.

В 28-а минута Хуан Переа напредна по левия фланг, като пусна подаване за Жулиен Лами, който успя да се пребори добре с противников играч в наказателното поле и се завъртя, след което отправи удар по тревата, който попадна в мрежата на гостите - 2:0 за Локомотив Пловдив.

В 49-а минута Хуан Переа бе изведен великолепно за пореден път, а защитата на Марек отново не бе концентрирана и не успя да реагира, като нападателят завърши прецизно в долния ляв ъгъл - 3:0 за Локомотив Пловдив.

В 69-а минута Умарбаев се измъкна в наказателното поле на съперника и шутира силно, но опитът му мина над напречната греда. Пет минути преди края на редовното време играч на гостите обстрелва вратата на съперника, но Милосавлйевич бе нащрек и улови. Веднага след това Петър Андреев, който се бе появил като резерва за домакините, остана сам срещу Костадинов, но ударът му бе отразен от стража на гостите.

Впоследствие ситуацията бе разгледана лично от главния арбитър Никола Попов, който след проверка с ВАР отсъди дузпа за Локомотив Пловдив заради нарушение на Мартин Атанасов срещу Петър Андреев. С изпълнението се нагърби Мартин Петков, но Костадинов за пореден път блесна с реакцията си, успявайки да отрази дузпата с дясната си ръка, плонжирайки в своя десен ъгъл.

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 1. Боян Милосавлйевич, 44. Ангел Лясков, 3. Калоян Костов, 91. Хорхе Сегура, 21. Патрик Степински, 12. Ефе Али, 22. Ивайло Иванов, 39. Первиз Умарбаев, 99. Жулиен Лами, 14. Димитър Илиев, 9. Хуан Переа

Марек: 21. Константин Костадинов, 6. Иван Арсов, 35. Мартин Кавдански, 18. Росен Йорданов, 16. Мартин Атанасов, 77. Милен Иванов, 14. Александър Близнаков, 7. Християн Джаджаров, 19. Александър Веселински, 44. Христо Каймакански, 27. Иван Колев

подкрепя българския спорт