Отборът на Локомотив Пловдив надви Левски с минималното 1:0 в дербито на 25-ия кръг на родната efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Кристиан Илич, а "сините" завършиха двубоя без нито един точен удар.

Домакините стартираха ударно, като още в третата минута Бирсент Карагарен отправи добро центриране към наказателното поле, но Момчил Цветанов се размина с топката и не успя да шутира.

След четвърт час игра Момчил Цветанов центрира към Георги Минчев, който опита късмета си с глава, но топката прелетя над вратата на Микулич. Две минути по-късно бе регистриран и първият точен удар в мача - дело на Дейвид Малембана, който стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на "сините" се отчете с рутинна намеса.

В 30-ата минута "смърфовете" организираха скоростна контраатака, която обаче завърши с крайно неточен удар на Митко Илиев.

В самия край на първата част Локо Пд пропиля страхотна възможност за гол. Петър Витанов отне топката пред наказателното поле и подаде към Бирсент Карагарен. Той имаше опцията да подаде към Момчил Цветанов, който бе оставен напълно непокрит, но реши да завършва сам и ударът му бе отразен от Микулич.

44 снимки

Началото на втората част бе шеметно за домакините, които поведоха в резултата три минути след подновяването на играта. С пас по земя Бирсент Карагарен намери Кристиан Илич, който се възползва перфектно от неориентираната реакция на Тома Даске и изведе "смърфовете".

​След час игра Момчил Цветанов напредна по фланга и подаде успоредно на голлинията към Димитър Илиев, който обаче се размина с кълбото.

В самия край на мача Насиру Мохамед можеше да възстанови равенството и да донесе точката на своя тим, но ударът му премина покрай вратата.

Така Локо Пд събра актив от 52 точки и утвърди второто място в класирането, а Левски позволи на Царско село да го задмине, тъй като днес "царете" спечелиха мача си с Берое.

Левски - Локо Пд  КР 1:0
1:0 Кристиан Илич 48'

СЪСТАВИТЕ:

Локо Пд: 1. Илко Пиргов, 6. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 5. Дейвид Малембана, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 6. Кристиан Илич, 14. Димитър Илиев (к), 10. Георги Минчев

Треньор: Александър Тунчев

Левски: 1. Звонимир Микулич, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов (к), 9. Стивън Петков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 28. Тома Даске, 41. Георги Александров, 77. Илия Юруков, 88. Марин Петков, 89. Андриан Краев, 91. Драган Михайлович

Треньор: Живко Миланов

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив