Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив Пд в двубой от 14-ия кръг на родната efbet Лига. През първата част домакините така и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на "смърфовете". Второто полувреме обаче стартира доста по-добре за "орлите", които след час игра получиха дузпа. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, но топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо. В самия край на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, но след преглед с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до наказателен удар не се стигна. В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си отбележи автогол и да донесе победата на своя противник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалните.

Гостите влязоха ударно в срещата, като още в първите секунди организираха опасна атака, завършила с неточен изстрел на Парвиз Умарбаев. Лудогорец отвърна с удар на Доминик Янков, който обаче завърши в ръцете на Лукас Рейдър.

Пет минути преди почивката отново Янков отправи изстрел, но твърде слаб.

Антон Узунов
41 снимки

Втората част стартира с шанс за "орлите", които се възползваха от грешка на противника и отнеха топката. Сотириу опита пас към Текпетей, който обаче бе пресечен в последния момент от Гомис.

Последваха две добри възможности за домакините само за 4 минути. Първо Сотириу намери Доминик Янков, който стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата. Секунди след това Текпетей стигна до отбита топка и стреля мигновено, но Рейдър изби.

След час игра бе отсъдена дузпа за домакините. Мартин Паскалев събори Бернард Текпетей, който пробиваше отдясно и след преглед на ситуацията с ВАР Драгомир Драганов отсъди наказателен удар в полза на Лудогорец. Зад бялата точка застана Пиерос Сотириу, чийто изстрел срещна двата странични стълба на вратата на Лукас Рейдър, но не влезе в мрежата му и резултатът остана непроменен.

В самия край на мача станахме свидетели на нова спорна ситуация. Кристиан Гомис сякаш закъсня със шпагата си и събори Мавис Чибота. Драгомир Драганов отсъди моментална дузпа, но след насоки от ВАР стаичката отиде да се увери в решението си. В крайна сметка реферът реши, че влизането е чисто и наказателният удар бе отменен.

В последната минута от редовното време Бернард Текпетей направи двойно подаване с Ману, след което центрира, а топката бе засечена от Гомис, който злополучно я прати в собствената си врата.

За да е пълна драмата, в последните секунди Мартин Паскалев получи и втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена преждевременно.

Така бе прекъсната отличната серия от победи на "смърфовете", които остават на осмото място със 17 точки. Лудогорец, от своя страна, вече има 33 пункта на върха във временното класиране.

Лудогорец - Локо Пд   КР 1:0
1:0 Кристиан Гомис (авт.) 90'