Локомотив Пловдив постигна трета поредна победа в efbet Лига. „Смърфовете” разбиха с 3:0 у дома коравия тим на Черно море и се изравниха в класирането с Лудогорец и ЦСКА, които имат по 22 точки.

Точни за успеха на „черно-белите” бяха Бабакар Дион (12), Бирсент Карагарен (60) и Димитър Илиев (68-дузпа).

Пловдивчани изиграха пореден силен мач и закономерно стигнаха до заслужен успех. Възпитаниците на Александър Томаш продължават да са безупречни на „Лаута”, докато липсата на Евгений Сердюк се усети в състава на тима от „Тича”.

Антон Узунов
16 снимки

Първата по-сериозна опасност пред една от двете врати беше на сметката на гостите. След центриране от пряк свободен удар топката се озова в Курьор, който от няколко метра фронтално срещу вратата отправи удар, който Хоркаш спаси.

В 12-ата минута "смърфовете" поведоха. Защитата на гостите остави огромно пространство за домакините. Илиев намери Витанов пред наказателното поле, а халфът пусна към оставения непокрит Дион отдясно. Белгиецът отправи силен удар в далечния ъгъл за 1:0.

Пловдивчани застрашиха вратата на своя опонент отново в 27-ата минута. Тогава Матеус се извиси след центриране и отправи удар с глава, който беше неточен. Седем минути по-късно "моряците" организираха страхотна атака с по едно докосване. Беншаа получи извеждащ пас отдясно, напредна с топката и се озова очи в очи с Хоркаш. Алжирецът отправи удар, който вратарят успя да спаси, а след това топката излезе в аут.

В 39-ата минута Златев отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата. В добавеното време на първата част Курьор се озова очи в очи с Хоркаш, но не успя да намери очертанията на вратата. Оказа се, че е бил и в положение на засада.

В 52-ата минута Сула нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Паскалев. Главният рефер Никола Попов показа жълт картон на алжиреца, а ситуацията беше прегледана на ВАР, който потвърди решението му. Малко след това Дюлгеров се справи след шут на Зебли.

Локомотив удвои аванса си в 60-ата минута. Дион получи отдясно, навлезе навътре и потърси Карагарен отляво. Деветката успя да се освободи от Попов и оказал се очи в очи с Дюлгеров не сбърка с удар в далечния ъгъл.

В 66-ата минута Матеус нахлу в наказателното поле, а Атанасов се опита да го спре с шпагат. Защитникът не успя да играе с топката, а първоначално главният съдия Никола Попов даде жълт картон на бразилеца за симулация. След това прегледа ситуацията с ВАР и коригира решението си, посочвайки бялата точка. Зад топката застана Димитър Илиев, който с "Паненка" вкара за 3:0.

В 84-ата минута Хоркаш се отличи със страхотно спасяване след удар с глава на Живко Атанасов. Малко след това Дюлгеров се справи с шут на Илиев от границата на наказателното поле. Дълбоко в добавеното време Джовани опита да изненада вратаря на гостите от пряк свободен удар, но топката срещна гредата.

Локомотив Пловдив - Черно море 3:0

1:0 Бабакар Дион (12)

2:0 Бирсент Карагарен (60)

3:0 Димитър Илиев (68-дузпа)

Локо Пд: 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович (46 - 5. Тодор Павлов), 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (73 - 10. Джовани), 7. Бабакар Дион (73 - 21. Евандро (81 - 50. Йосип Томашевич), 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев /к/, 99. Преслав Боруков (46 - 33. Георги Каракашев)

Резерви: 1. Илко Пиргов, 5. Тодор Павлов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 50. Йосип Томашевич, 11. Ивайло Димитров, 21. Евандро

Треньор: Александър Томаш

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петър Босанчич, 77. Стефан Велев (39 - 2. Цветомир Панов), 71. Васил Панайотов /к/, 6. Виктор Попов, 88. Атаир Мимито, 31. Закария Беншаа , 39. Николай Златев (76 - 11. Алекс Фернандес), 8. Мазир Сула (57 - 10. Велислав Василев), 19. Матиас Курьор (76 - 9. Исмаил Иса)

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 9. Исмаил Иса, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес

Треньор: Петър Костадинов

Ж.к.: Александър Василев, Матеус (Локо); Мазир Сула (Черно море)

Съдия: Никола Попов

Стадион: "Локомотив"