Тимът на Локомотив Пловдив постигна втората си победа в елита на родния шампионат. Това се случи в отложен мач от третия кръг на efbet Лига, като „смърфовете” надделяха с 2:1 над гостуващия Пирин на стадиона в парк „Лаута”.

Георги Минчев изведе „черно-белите” с попадение в 44-ата минута, а в 61-ата Димитър Илиев удвои актива за домакините. Седем след това Станислав Костов намали пасива на „орлетата”, но до повече те не стигнаха и регистрираха седмата си загуба от началото на шампионата.

Това е първи успех за Локомотив Пловдив на неговия стадион от 15-и май, когато тимът победи ЦСКА на „Лаута”. през миналия шампионат.

Успехът прати Локо Пловдив на осмото място във временното класиране с 11 точки, колкото имат и ЦСКА 1948 и Левски, но тези два клуба са с далеч по-лоши показатели спрямо пловдивчани. Пирин остава 13-и с осем пункта.

Домакините от Пловдив стартираха по-мобилизирано срещата и опитаха да установят контрол върху топката. Първата по-сериозна ситуация в срещата пък дойде след четвърт час игра, когато Станислав Манолев сбърка при изнасянето на топката, а от това се възползва халф на Локо, който продължи към Георги Минчев. Нападателят отправи удар от воле с десния крак, но Петър Петров изби топката над напречната си греда.

Антон Узунов
37 снимки

В 19-ата пък Пирин стигна до добра възможност, след като Христофор Хубчев достави центриране отляво в наказателното поле на Локо. Топката стигна до Станислав Костов, чийто удар с глава обаче бе отразен от Илко Пиргов. "Смърфовете" изградиха много добро нападение отляво в 30-ата, след като Сно и Томашевич комбинираха помежду си. Вторият върна назад към Марсел, който шутира с левия крак от границата на наказателното поле, но неточно - аут.

Две след това домакините продължиха да атакуват, а топката бе центрирана отдясно от Карагарен, а Венсан Марсел засече, но не намери очертанията на вратата на Пирин. Зад него пък връхлиташе и Шакил Сно, който след докосването на Марсел нямаше възможност да играе с топката. В 38-ата минута Бирсент Карагарен опита удар отдясно, след като получи перфектен пас в наказателното поле на Пирин, но Петър Занев блокира офанзивния футболист на Локо.

Четири преди края на първата част Локо реализира гол чрез Георги Минчев, но той бе отменен. Бирсент Карагарен отправи силен удар по земя, фронтално срещу вратата, а Петър Петров блокира топката, но не успя да я улови. Георги Минчев притича и довкара, но при удара на Карагарен нападателят на "смърфовете" бе в засада и попадението бе отменено след намесата на ВАР.

В предпоследната минута "черно-белите" вече официално откриха резултата. Домакините откриха резултата, като този път гол на Минчев бе зачетен. Димитър Илиев изведе Георги Минчев към вратата на Пирин, а нападателят съвсем леко бутна Петър Занев, който се блъсна тежко в стража на "орлетата" - Петър Петров. Двамата паднаха на терена, а Минчев добави топката в опразнената врата, за да открие резултата.

Втората част започна с превъзходно положение за "смърфовете", но за тяхно съжаление топката не навести благоевградската врата.  Френският нападател Венсан Марсел отправи страхотен удар отляво, но топката профуча край страничния стълб на Петър Петров. В 61-ата  "смърфовете" удвоиха своя актив след малко повече от час игра. Домакините разиграха постепенно атака, а Венсан Марсел комбинира с Димитър Илиев, който с финес прати топката във вратата на гостите - 2:0.

"Орлетата" се върнаха в мача в 68-ата, след като Станислав Манолев напредна през средата, а Витанов не успя да му опонира. След рикошет топката се изтъркули към Станислав Костов, който отблизо матира Пиргов за 1:2.

FT / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ПИРИН 2:1

1:0 Георги Минчев (44)

2:0 Димитър Илиев (61)

2:1 Станислав Костов (68)

Рефер: Васимир Ел-Хатиб /Пловдив/

Стадион: "Локомотив" /Пловдив/

Стартови състави:

Локомотив Пд: 1 Илко Пиргов - 4 Кристиан Гомис 20 Милош Петрович 33 Йосип Томашевич 34 Петър Витанов 39 Парвиз Умарбаев 9 Бирсент Карагарен 7 Шакил Сно 61 Венсан Марсел 10 Георги Минчев 14 Димитър Илиев

Резерви: 71 Лукас Рейдър - 25 Артур Крачун 5 Мартин Паскалев 6 Емил Янчев 44 Николай Николаев 16 Лукас Салинас 28 Айвън Ангелов

Треньор: Александър Тунчев

Пирин: 99 Петър Петров - 38 Александър Дюлгеров 31 Красимир Станоев 7 Мохамед Брахими 8 Орлин Старокин 3 Петър Занев 17 Спас Георгиев 29 Станислав Костов 11 Станислав  Манолев /к/ 14 Стилиян Николов 45 Христофор Хубчев

Резерви: 1 Димитър Шейтанов - 71 Антон Карачанаков 73 Венцислав Бенгюзов 44 Конър Хендерсън 2 Педро Ферари 9 Преслав Йорданов 6 Юлиян Попев