Локомотив Пловдив надви Локомотив София с 2:1 и взе "железничарското" дерби от 15-и кръг на родната efbet Лига. Домакините поведоха в 54-ата минута с гол на Димитър Илиев от дузпа, а пет минути по-късно Георги Минчев удвои аванса на "смърфовете". В самия край на мача гостите се посъбудиха и върнаха едно попадение чрез Виржил Пинсон, но вече бе твърде късно да вземат нещо от мача в парк "Лаута".

LAP.bg
37 снимки

Двубоят стартира в спокойно темпо. Гостите имаха няколко нелоши възможности, но не успяха да извлекат максимума и не застрашиха вратата на Лукас Рейдър.

След 22 минути игра капитанът на Локо Пд се строполи на тревата след съприкосновение с Йоргос Катсикас. Домакините предявиха претенции за дузпа, но Волен Чинков прецени, че няма повод за притеснения. Секунди по-късно Парвиз Умарбаев препъна Октавио, което пък доведе до размяна на остри реплики между бразилеца и Бирсент Карагарен. Самият Волен Чинков отиде да разтървава играчите и ги наказа с жълт картон.

Последва центриране на Умарбаев от пряк свободен удар, който опита да намери свой съотборник в наказателното поле, но заученото положение не сполучи и не доведе до нищо.

Десетина минути след подновяването на играта Карим Бухмиди игра непозволено с ръка в наказателното поле и подари дузпа на противника. Заради действията си получи и жълт картон, който бе негов втори в мача и напусна терена преждевременно. С удара от бялата точка се нагърби Митко Илиев, който стреля в левия ъгъл на вратата и матира Любенов за 1:0.

Пет минути по-късно отново Димитър Илиев бе в центъра на събитията. Капитанът на домакините подаде страхотен пас към Георги Минчев, който с лекота чукна топката във вратата на Локо Сф и удвои аванса на своя тим.

Последва добра възможност за Лукас Салинас, но стражът на гостите внимаваше и опази мрежата си от ново попадение.

Малко преди изтичането на редовното време Виржил Пинсон сложи край на над 500-минутната голова суша на столичните "железничари" и върна едно попадение за тима от София. В последните секунди Лукас Рейдър направи ключово спасяване и съхрани победата на "смърфовете".

Така Локо Пд се върна на победния път и събра актив от 20 точки. Локо Сф, от своя страна, остава в опасната зона с едва 14 пункта.

Локо Пд - Локо Сф   КР 2:1
1:0 Димитър Илиев (д.) 54'
2:0 Георги Минчев 60'
2:1 Виржил Пинсон 88'