Отборът на Локомотив Пловдив спечели в голов спектакъл с 3:2 като гост на Царско село в първи мач от 9-и кръг на efbet Лига. Гостите поведоха след като автогол си отбеляза Георги Хашев 19-ата минута. Новото попълнение Динис Алмейда удвои в 50-ата минута след центриране от корнер на Умарбаев, а само три минути по-късно Ален Ожболт покачи до 3:0. Георги Минчев от дузпа в 86-ата минута намали резултата, а в добавенто време Родни Антуи вкара втори гол за домакините, но за повече просто нямаше време.

Lap.bg
19 снимки

В 3-ата минута централният защитник на Локомотив Пловдив Дейвид Малембана стреля от далечна дистанция, но ударът слаб и неточен. Три минути по-късно пред Георги Илиев се отвори много добра възможност да изведе гостите напред в резултата. Парвиз Умарбаев изведе ветерана очи в очи със стража Мартин Димитров. Илиев пробва да прати топката в обратния ъгъл, но  Димитров излезе напред, с което парира удара.

В 19-ата минута Локомотив поведе в резултата с автогол на Георги Хашев. Парвиз Умарбаев центрира към втората греда, а там Дейвид Малембана се извиси. Топката се удари в рамото на Георги Хашев и влетя във вратата на Мартин Димитров.

В добавеното време ва първата част Ален Ожболт пое топката в наказателното поле с гръб към вратата, който се завъртя и шутира. Густаво Карбониери успя да подложи крак и да избие в ъглов удар.

В 50-ата минута новото попълнение Динис Алемйда вкара първия си гол за Локомотив, след като влезе в игра от резервната скамейка в началото на второто полувреме. Умарбаев центрира от корнер, а португалецът се разписа с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Три минути по-късно Ален Ожболт вкара за 3:0. Нападателят комбинира отлично с Бирсент Карагарен, отклонявайки топката към крилото. Карагарен пусна подаване по земя и Ожболт засече топката във вратата.

В 65-ата минута удар на Серкан Юсеин от пряк свободен удар се отклони от страничната греда.

В 84-ата минута Бирсент Карагарен навъртя двама защитници на домакините, но след това стреля силно и над вратата.

В 86-ата минута тимът на Царско село получи правото да изпълни дузпа, след като Динис Алмейда събори Андерсон Кордейро в наказателното поле. Георги Минчев не сбърка и отбялаза за 1:3.

В добавеното триминутно продължение домакините стигнаха и до втори гол. Родни Антуи беше изведен очи в очи с Мартин Луков и хубав удар прокара топката под плонжа му. За повече обаче нямяше време и двубоя завърши при този резултат.

С тази победа Локомотив се изкачва до третата позиция с 17 точки. Царско село остават 12-ти с осем. В следващия кръг "царете" гостуват на ЦСКА, а Локомотив приема Берое.

ЦАРСКО СЕЛО – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:3

0:1 Георги Хашев (а) 19'

0:2 Динис Алмейда 50'

0:3 Ален Ожболт 53'

1:3 Георги Минчев (д) 86'

2:3 Родни Антуи 90+5'

Стартови състави:

Царско село: 12. Мартин Димитров, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 26. Георги Хашев, 2. Густаво Карбониери, 17. Реян Даскалов, 20. Серкан Юсеин, 44. Божидар Кацаров, 14. Веселин Минев (к), 11. Родни Антуи, 10. Георги Минчев

Ст. треньор: Никола Спасов

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 6. Стивън Езе, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 9. Барсент Карагарен, 50. Йосип Томашевич, 21. Георги Илиев, 14. Димитър Илиев (к), 12. Ален Ожболт