Отборът на Локомотив Пловдив спечели визитата си във Враца на местния Ботев с 1:0. Единственото попадение за „смърфовете“ бе дело на Бирсент Каргаране в 71-ата минута. Успехът за пловдивчани можеше и да бъде по-изразителен. Още в 10-ата минута врачани останаха с човек по-малко, но атмосферните условия през първата част не позволяваха кой знае колко интензивен и комбинативен футбол.

Пловдивчани бяха по-добри през втората част, когато отбелязаха и попадението си чрез Карагарен. В последните 15 минути Локо създаде още няколко положения, като основна заслуга имаше дебютиралият Евандро Коста, собственоръчно пропуснал един страхотен шанс в 85-ата минута.

Антон Узунов
74 снимки

Ботев Враца  Локомотив Пловдив

източник: Sofascore.com

В 9-ата минута Карагарен можеше да откри, но ударът му мина над горния ляв ъгъл на Костов.

Точно 60 секунди по-късно Венци Христов си изкара глупав червен картон, след като удари с лакът без топка Райън Бидунга.

Няколко минути по-късно се осъществи истинско меле в наказателното поле на врачани! Карагарен и Илиев от 2-3 метра на няколко пъти пробваха да добутата топката във вратата, но стражът на домакините блокира всичките опити.

Следващите минути не предложиха нищо интересно под утихващата буря във Враца. Преобладаваха тежките влизания, които бяха гарнирани с 5 жълти картона до 35-ата минута. Чак в 38-ата Жан Пиер Да Силва се измъкна между трима от "черно-белите" и стреля от почти нулев ъгъл, но Пиргов внимаваше. В последната минута от първата част дебютантът за Локо - Матеус Да Силва, излъга двама играчи на Ботев Вр при суматоха в наказателното поле и стреля много опасно покрай лявата греда.

В началото на втората част Боруков се пребори умело с бранител в зелено и червено и се озова сам срещу Костов, но стреля право в тялото на вратаря. Десетина минути по-късно Илиев отклони с глава центриране отдясно, но красивият му удар след плонжа мина над вратата. В 69-ата минута дойде и първата ситуация за врачани през второто полувреме - Генов и Переа комбинираха добре, след което коварен изстрел на българина бе отразен от Пиргов.

При едно полувисоко центриране отдясно защитата на врачани не се справи и топката попадна у Карагарен, който с майсторски удар в близкия ъгъл на Костов откри в 71-ата минута.

Страхотна комбинация между Евандро, Илиев и Каракашев едва не завърши с втори гол, но ударът на бразилеца от 8-9 метра мина над вратата. Влезлият като резерва Атанасов опита да отвърне, но стреля слабо с глава.

FT / Ботев Враца - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 Бирсент Карагарен 71`

Ботев Враца: 76 Красимир Костов , 3 Мартин Кавдански, 4 Луиз Фелипе Де Соуза Соарес, 8 Диего Фераресо, 9 Даниел Генов, 17 Чавдар Ивайлов, 19 Браян Переа , 21 Жан Пиер Да Силва, 23 Браян Мендоса, 24 Стефан Гаврилов, 91 Венцислав Христов

Наставник: Росен Кирилов

Локомотив Пловдив: 1 Илко Пиргов , 50 Йосип Томашевич, 91 Райън Бидунга, 4 Мартин Паскалев, 13 Матеус Да Силва, 33 Георги Каракашев, 15 Пиер Зебли, 14 Димитър Илиев, 7 Бабакар Дион, 99 Преслав Боруков, 9 Бирсент Карагарен

Наставник: Александър Томаш