Локомотив Пловдив победи новака в елита Етър Велико Търново с минималното 1:0 на „Трейс Арена“ в Стара Загора в последна и за двата тима контрола преди подновяването на efbet Лига. Единственото попадение в срещата реализира Бабакар Дион през първото полувреме.

„Смърфовете“ първи стигнаха до отлична възможност още във втората минута на срещата, когато капитанът Димитър Илиев разтресе напречната греда. Пет минути по-късно Евандро нанесе удар, но покрай вратата.

В 14-ата минута бразилецът центрира от свободен удар към Хорхе Сегура, който нанесе удар встрани от вратата.

Пет минути след това Локомотив Пловдив стигна до попадение. Бабакар Дион се озова сам срещу вратаря Мартин Величков и го преодоля с прехвърлящ удар – 1:0.

В заключителния четвърт час на първата част Етър натисна и стигна до няколко положения за гол, но такъв не падна във вратата на Динко Хоркаш.

В 49-ата минута Оливер Камдем стреля от дистанция, но неточно. Десет минути по-късно Бабакар Дион имаше шанс да отбележи, но бранител на Етър се намеси и изчисти.

В 64-ата минута играч на „болярите“ стреля от далечно разстояние, но нацели гредата. Пет минути след това попадение на Локомотив не бе признато заради засада. С това се изчерпаха и интересните ситуации в срещата.

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Оливер Камдем, Мартин Райнов, Христо Иванов, Бабакар Дион, Владимир Медвед, Димитър Илиев, Евандро

Етър: Мартин Величков, Крум Стоянов, Георги Ангелов, Луис Кордова, Георги Александров, Хосекарлос ван Ранкин, Мартин Моран, Моузес Кандидус, Николай Янков, Йоаким Карсела, Ивайло Димитров