Отборите на Локомотив Пловдив и Дунав закриват 18-тия кръг от efbet Лига с двубой помежду си на градския стадион в Русе. Срещата е с начален час 17:00 в понеделник, като ще бъде излъчвана пряко в ефира на DIEMA SPORT. Ние от GONG.bg ще проследим развоя на мача минута по минута.

Домакините влизат в срещата с идеята да прекъснат серията от 2 поредни срещи без успех, което ги свали от втората позиция в класирането. Сега обаче момчетата на Бруно Акрапович ще имат чудесен шанс да се върнат към победи срещу закъсалия Дунав.

За "смърфовете" Стивън Езе се завърща на терена след изтърпяно наказание, докато Дейвид Малембана е под въпрос.

Гостите от Дунав продължават да са разкъсвани от несигурност и финансови проблеми, но за момента момчетата на Людмил Киров дават всичко от себе си, за да бъдат конкурентноспособни в първенството. В последния кръг те русенци постигнаха равенство 1:1 при гостуването на Витоша Бистрица.

Росен Колев ще отсъства за домакинството на Локомотив Пд, докато Мартин Ковачев е на линия след изтърпяно наказание.