Отборите на Локомотив Пловдив и Септември София завършиха 1:1 в контрола, играна в Банско.

През първото полувреме по-добрият отбор бяха новаците в елита. Още във втората минута пред тях се откри възможност, но удар от границите на наказателното поле срещна страничния стълб. В шестата минута Траоре от "черно-белите" върна неразчетено топката на вратаря Илко Пиргов и си вкара автогол.

В 18-ата минута Бидунга от Локомотив вкара с глава в мрежата, но попадението не бе признато, тъй като той бе фаулирал съперник.

След половин час игра Локо все пак изравни. Бирсент Карагарен центрира, а Каракашев вкара с глава.

В средата на второто полувреме Бидунга и Валери Божинов се спречкаха и бяха разтървани от съотборниците, като искри прехвърчаха и между лагерите на двата тима.

В края на мача Божинов имаше две възможности да донесе победа на Септември, но Пиргов спаси и двата удара.