Крумовград победи с 2:0 като гост Локомотив Пловдив и задълбочи кризата на "Лаута". Точни за успеха на гостите бяха Серкан Юсеин в 23-ата минута и Матеус Енрике девет по-късно. За възпитаниците на Атанас Рибарски това беше втора поредна победа и общо трета в последните четири мача. Тимът събра 12 точки и изпревари днешния си съперник във временното класиране, който има същия брой.

За отборът на Любослав Пенев поражението беше второ поред, като тимът е в серия от четири мача без успех. Освен игровата криза, клубът се намира и в сериозна управленска, след като през седмицата собственикът Христо Крушарски обяви, че спира финансирането на "черно-белите", след като феновете го призоваха да напусне.

startphoto.bg
14 снимки

В началните минути липсваха опасни атака пред една от двете врати. Георги Каракашев извърши много груб фал срещу Божидар Кацаров, но главният съдия Петър Кузев реши да му покаже само жълт картон. В 12-ата минута Ангел Лясков отне топката от Матеус Енрике пред наказателното поле и нанесе удар, който мина над вратата. Малко след това шут на Кристиян Пешов от над 30 метра не намери целта. Крумовград отговори с удар на Матеус Енрике, с който Мартин Луков се справи.

В 23-ата минута гостите стигнаха до гол след образцова контраатака. Момчил Цветанов поде атака в своята половина и намери Матеус. Бразилецът напредна отдясно и със страхотен извеждащ пас намери Серкан Юсеин. Халфът, останал очи в очи с Мартин Луков, пусна топката покрай вратаря за 0:1.

Девет минути по-късно гостите нанесоха своя втори удар. Диего Рапосо получи отляво и центрира меко в наказателното поле, а Хорхе Сегура не успя да изчисти топката. Ангел Лясков изпусна Матеус Енрике, който отблизо не сбърка за 0:2.

В края на първата част Йоан Нзи получи контузия и беше заменен от Мартин Хайдаров. В продължението на първата част удар на Жулиен Лами от удобна позиция премина над вратата.

Втората част започна равностойно. Едва в 62-ата минута Христо Иванов опита удар от средна дистанция, но не затрудни Янко Георгиев. Три минути след това "смърфовете" можеше да се върнат в мача, но страничния стълб спря Христо Иванов. Халфът получи от Мартин Петков в наказателното поле, финтира Лукас Сантана и насочи към долния ляв ъгъл, но топката срещна гредата.

Три минути след това страничният стълб помогна и на "смърфовете". Серкан подаде към Диего Рапосо, който навлезе в наказателното поле и нанесе удар, който срещна гредата.

В 84-ата минута след мноходогова атака Ангел Лясков отправи удар, който не затрудни Янко Георгиев и вратарят изби. Пет минути след това Георгиев изби удар на Хайдаров. "Смърфовете" продължиха да търсят почетен гол и в продължението на мача опасен удар на Мартин Петков беше блокиран от играч в синьо.

Локо Пд - Крумовград 0:2

0:1 Серкан Юсеин (23)

0:2 Матеус Енрике (32)

Локо Пд: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов (77 - 4 . Мартин Паскалев), 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев (77 - 12. Ефе Али), 17. Николас Пенев (59 - 10. Мартин Петков), 6. Христо Иванов, 73. Йоан Нзи (42 - 19. Мартин Хайдаров), 99. Жулиен Лами (59 - 21. Владимир Медвед), 14. Димитър Илиев /к/

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 3. Калоян Костов, 12. Ефе Али, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков

Треньор: Любослав Пенев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров /к/ (50 - 22. Ерол Дост), 7. Момчил Цветанов (87 - 11. Александър Георгиев), 2. Джунейт Али, 4. Лукас Сантана, 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 70. Матеус Енрике (65 - 19. Наско Милев), 9. Рафаел Фуртадо (86 - 99. Янис Гуермуш)

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гуермуш

Треньор: Атанас Рибарски

Ж.к.: Георги Каракашев, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Димитър Илиев, Мартин Петков (Локо Пд); Наско Милев (Крумовград)

Съдия: Петър Кузев

Стадион: "Локомотив", Пловдив