Локомотив Пловдив и Берое закриха XXIII-ия кръг в efbet Лига с безиразно 0:0 помежду си. В двубоя между „смърфовете“ и заралии имаше съвсем малко интересни моменти и като цяло головите положения липсваха.

„Черно-белите“ имаха два шанса през първата част, в чийто край Йосип Томашевич си изкара червен картон за груб шпагат в краката на Божидар Пенчев.

През второто полувреме старозагорци опитаха натиск, като гол на Макс Челич бе отменен за игра с ръка на бранителя. В края на срещата пък Матеуш Да Силва можеше да вкара забележителен гол след над 50-метров рейд с топката, но не сполучи.

Локомотив Пловдив остава на четвърто място с 39 точки. Берое е на тринадесета позиция с 21 пункта.

Още в първите минути Сорга бе намерен на броени метри от вратата и стреля, а Караджов спаси. В крайна сметка се оказа, че естонецът е бил в засада. Заралии отвърнаха с удар на Трибуле по диагонала. Две минути след удара на тарана Симеон Мечев опита от дистанция да изненада Хоркаш, но без успех.

В 18-ата минута подхлъзване на Серкан Юсеин едва не доведе до попадение. Зебли открадна топката от халфа, остана сам срещу Караджов, но в крайна сметка стреля в тялото на опитния вратар. Пловдивчани пропилха още един шанс десетина минути по-късно - Сорга овладя хубав дълъг пас, но от стрелкова позиция не намери вратата, а стреля покрай десния стълб.

След точно половин час игра Николай Киров явно демонстрира недоволството си от представянето на Сана Гомеш, който освен че си изкара жълт картон, бе и определено най-слабото звено в старозагарската отбрана.

Точно преди почивката Йосип Томашевич бе изгонен от игра за грубо влизане в краката на Божидар Пенчев. Първоначално хърватинът получи само жълт картон, но след преглед с ВАР Станимир Тренчев му посочи изхода.

В самото начало на втората част Берое прати топката в мрежата на Локо Пд. При едно центриране от ъглов удар няколко играча от двата тима скочиха, но Макс Челич се оказа най-съобразителен и прати топката във вратата на Хоркаш. Попадението обаче бе отменено заради игра с ръка на бранителя.

В 54-ата минута сериозна грешка на Мартин Паскалев едва не бе наказана с гол. Бранителят подаде неточно към Динко Хоркаш и кълбото попадна у Тонислав Йорданов, който обаче не успя да достави добро подаване в малкия пеналт.

Десет минути пред края дойде най-чистият шанс за Локомотив Пловдив. Матеус Да Силва спринтира повече от 50-60 метра с топка в крака и излезе на добра позициясрещу Караджов, но стреля в обсега на вратаря, който отрази в ъглов удар.

FT / Локомотив Пловдив - Берое 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 5. Тодор  Павлов, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 34.  Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев (к), 10. Джовани, 9. Ерик Сорга, 7. Бабакар Дион
Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 99.  Джовани Трупе, 19. Денислав Александров, 33. Георги  Каракашев, 11. Ивайло Димитров, 6. Христо Иванов, 91.  Петър Андреев, 21. Иван Михайлов
Треньор Александър Томаш

Берое: 73. Иван Караджов (к), 2. Густаво Каскардо, 3. Гомес Сана, 5. Зария Ламбулич, 6. Макс Челич, 8.  Серкан  Юсеин, 16. Симеон Мечев, 18. Клайдер Машедо, 21.  Винни Трибулет, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 23. Иван Гошев, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Дамян Йорданов, 14 Педро Енрике, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов