Отборът на ЦСКА допусна поражение от Локомотив Пловдив в едно от дербитата на 27-ия кръг на efbet Лига. „Червените” отстъпиха на „смърфовете” с 1:2 насред София, а победният гол за гостите дойде дълбоко в добавеното време на мача.

Така ЦСКА загуби изключително важни точки в борбата за титлата с отборите на Лудогорец и Черно море. Тимът на Нестор Ел Маестро остава на второто място във временното класиране на три точки от разградчани, които обаче са и с два мача по-малко.

Локомотив Пловдив откри резултата в 60-ата минута чрез Мичи Нтело, но резервата Данило Асприля изравни след 73 минути игра. Победният гол за „смърфовете” вкара Кристиян Пешов в 93-ата минута.

На няколко пъти по време на срещата феновете на ЦСКА скандираха викове „оставка” по адрес на старши треньора Нестор Ел Маестро.

Двубоят на стадион „Васил Левски” стартира по доста интересен начин, като гостите от Пловдив успяха да реализират гол още в 5-ата минута. „Смърфовете” вкараха чрез Мартин Петков след много добра атака по левия фланг. Ангел Лясков получи по крилото, напредна няколко метра и центрира към Бабакар Дион в наказателното поле, който свали към Мартин Петков, а юношата на Левски с хубав удар от около точката на дузпата порази целта. При изстрела на Петков обаче, Мичи Нтело бе зад отбраната на „червените” и пречеше на видимостта на Бусато. Чинков бе привикан от своите ВАР асистенти и след като сам прегледа положението, реши да отсъди засада и да отмени гола.

След отменения гол футболистите на Нестор Ел Маестро се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но това не донесе опасности пред стража на гостите. От своя страна пловдивчани контраатакуваха опасно най-вече по дясното крило. В 19-ата минута Дион нахлу в наказателното поле, но в последния момент Густаво Бусато действа решително и успя да избие топката в ъглов удар.

В 24-ата минута Локомтив Пловдив стигна до нова хубава възможност за гол.  След поредна атака по десния фланг, този път топката се озова в Оливер Кандем, който реши да стреля с левия крак от границата на наказателното поле и принуди Густаво Бусато да се намесва решително, избивайки в корнер.

Домакините отговориха с много коварен изстрел на Тибо Вион от дистанция. Бранителят стреля, топката тупна и затрудни максимално Кристиан Томов на вратата на гостите. Вратарят на „смърфовете” все пак се справи, въпреки че не бе убедителен в намесата си.

Следващата добра атака в мача отново бе на сметката на „червените”. Фернандо Каранга получи пред наказателното поле отдясно и много майсторски изведе Матиас Фаетон в пеналта. Нападателят веднага реши да стреля по диагонала, но Ефе Али подложи крак и след лек рикошет, топката излезе в ъглов удар.

Само в рамките на две минути гостите пропуснаха две отлични възможности. И двете бяха пропуснати от Мартин Петков, като при първата юношата на Левски стреля в напречната греда, а при втория удар, топката премина покрай вратата.

Веднага след двете положения за „смърфовете”, дойдоха и призиви за оставка от агитката на ЦСКА по адрес на наставника на тима Нестор Ел Маестро.

На почивката Нестор Ел Маестро извърши цели три промени в състава си, като в игра се появиха Мартин Стойчев, Браян Кордоба и Тобиас Хайнц, който замениха съответно Емануел Шакич, Енес Махмутович и Станислав Шопов.

Втората част започна с по-активна игра на домакините. Матиас Фаетон направи два хубави пробива отляво, които обаче не завършиха с удар по посока вратата на гостите.

Въпреки натиска в първите минути на втората част, в 60-ата минута противно на логиката, Локомотив Пловдив бе тимът, който откри резултата. Това се случи след кошмарна игра на ЦСКА в защита. Мартин Стойчев сгреши фатално в своята половина и позволи да му бъде отнета топката в невралгична зона. Тя веднага бе подадена към Бабакар Дион в пеналта, който с лекота се справи с Християн Петров и Тибо Вион, а след това комбинира с абсолютно непокрития Мичи Нтело отляво. Нападателят с лекота успя да насочи топката в почти опразнената врата за 1:0 в полза на „смърфовете”.

Веднага след попадението за Локомотив, гостите пропуснаха нови две стопроцентови ситуации. При първата Дион бе разколебан от Бусато, който спаси неговия удар, а при втората Мартин Стойчев пресече пас на Димитър Илиев, който буквално се разходи между отбраната на „червените”, но заради малкия ъгъл, не успя да стреля директно към вратата.

ЦСКА все пак стигна до изравнително попадение в 73-ата минута, когато резервата Данило Асприля се разписа с глава. Нападателят се оказа на точното място след великолепно центриране на Тобиас Хайнц отдясно. Преди да влезе в мрежата, топката бе докосната от Ефе Али, който обаче не успя да предотврати гола.

Три минути след изравнителното попадение Фернандо Каранга имаше великолепен шанс да направи пълен обрат на резултата. Той бе изведен отдясно и стреля много силно по диагонала, но Кристиян Томов парира топката и след това улови.

В заключителните минути на редовното време гостите от Пловдив отново увеличиха оборотите и създадох няколко много добри положения. Густаво Бусато обаче показа класа и успя да отрази изстрелите към своята врата.

Матиас Фаетон също се опита да затрудни противниковия страж, но без особен успех.

В третата минута от добавеното време, Локомотив Пловдив нанесе своя удар. След нови колебливи действия отбраната на домакините, Мичи Нтело бе изведен зад защитната линия на „червените”, а Тибо Вион покри засадата. Нападателят напредна и комбинира с резервата Кристиян Пешов, който останал сам срещу Бусато не сгреши за 2:1.

Последният голям пропуск в мача бе на сметката на Матиас Фаетон, който стреля неточно от няколко метра и пропусна възможността ад осигури поне точката за ЦСКА.

FT ЦСКА - Локомотив Пловдив 1:2

0:1 Нтело 60', 1:1 Асприля 73', 1:2 Пешов 90+3

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) - 17. Емануел Шакич, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион - 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов - 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 13. Браян Кордоба, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов, 30. Данило Асприля, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 20. Мартин Стойчев, 14. Тобиас Хайнц

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив Пловдив: 81. Кристиан Томов (К) - 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 71. Оливер Камдем - 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 15. Мартин Петков, 9. Мичи Нтело

Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 11. Петър Андреев, 17. Мартин Райнов, 19. Владимир Медвед, 14. Димитър Илиев

Старши треньор: Александър Томаш