Отборите на ЦСКА и Локомотив Пловдив разочароваха с продукцията си и завършиха при нулево равенство (0:0) в дербито от 20-ия кръг от родната efbet Лига. Равенството по никакъв начин не кореспондира с претенциите на двата отбора, заемащи втората и третата позиция във временното класиране у нас, а също така един от двата отбора пропусна възможността да намали пасива си от лидера Лудогорец. Срещата бе белязана от цели 55 нарушения от двата отбора, като играта на „Българска армия” бе изключително накъсана. В мача пък имаше общо 6 удара посока двете врати. Най-близо до гола бе капитанът на гостите Димитър Илиев, който нацели гредата на ЦСКА в 66-ата минута.

ЦСКА Локомотив Пловдив

източник: sofascore.com

Домакините от София контролираха значително повече топката в първите минути, но първият удар дойде чак в седмата минута. Тогава Тиаго Родригес опита изстрел от далечна дистанция, но той бе прекалено лек, за да затрудни Илко Пиргов. Впечатление правеше, че "смърфовете" разчитаха на контрадействия от своя страна в столицата, но в първите 20 минути халфовата линия на ЦСКА се справяше умело с набезите на контра от Локо и спираше опасностите рано-рано пред вратата на Бусато.

Lap.bg
34 снимки

В 28-ата минута се видя първата добра възможност в мача.Бисмарк Чарлс притисна Цветанов в средата на терена отдясно, а играчът на Локо Пд върна топката към вратаря Илко Пиргов. Топката бе атакувана от Жорди Кайседо, но опитният вратар излезе и изрита силно напред току преди еквадорският нападател на "червените" да достигне топката.

ЦСКА продължи да бъде по-дейният отбор в срещата до края на първата част, но удари посока вратата на гостуващия тим нямаше. В 52-ата минтуа отбраната на Локомотив Пловдив действа абсурдно с топка, която се търкаляше по аутлинията. Същото стори и стражът Илко Пиргов, а Кайседо атакува топката, която се отби в гредата, но Пиргов му я взе от краката, след което Кайседо се удари много тежко в десния страничен стълб на вратата.

Гостите нацелиха гредата на ЦСКА в 66-ата минута. Юрген Матей и Петър Занев сбъркаха между Георги Минчев вдясно по нападението на "смърфовете", а нидерландецът изпусна нападателя на гостите. Той центрира за Димитър Илиев, който стреля, топката преодоля Бусато, но се отби в левия страничен стълб. Последва нов шут на Илиев, но той прелетя високо над напречната греда. Четвърт час преди края на редовното време ЦСКА направи страхотно нападение чрез Енрике Рафаел. Влезлият като резерва офанзивен халф нахлу отляво и импровизира с техника през двама бранители на Локо Пловдив. Последва центриране към Юга, който свали с глава към Кайседо. Той се обърна с гръб към вратата и шутира с десния крак, но топката прелетя над напречната греда на Пиргов.

Антон Узунов
49 снимки

Шест преди края Жорди Кайседо опита красиво изпълнение с ножичен удар, но опитът му беше неточен. В първата минута от добавеното време халфът на ЦСКА Амос Юга опита удар от средно разстояние, но прекалено лек за класата на Пиргов. Това бе и последният интересен щрих от срещата, а за ЦСКА предстои мач с Етър в София, докато Локомотив Пловдив приема Берое на "Лаута".

FT / ЦСКА 0:0 ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ • КЛАСИРАНЕ ПРОГРАМА РЕЗУЛТАТИ

Рефер: Валентин Железов (Бургас)

Стадион: „Българска армия” (София)

ЦСКА:1 Густаво Бусато - 2 Юрген Матей 4 Мено Кох 10 Георги Йомов 11 Петър Занев /к/ 15 Тибо Вион 17 Бисмарк Чарлс (64' - Джером Синклеър) 18 Брадли Мазику 20 Тиаго Родригес (64' - Енрике Рафаел) 21 Амос Юга 30 Жорди Кайседо 🟨

Треньор: Бруно Акрапович

Локомотив Пловдив: 1 Илко Пиргов - 61 Динис  Алмейда 5 Дейвид Малембана 4 Кристиан Гомис 34 Петър Витанов 🟨 39 Парвиз Умарбаев 🟨 (80' - Лукас Салинас) 9 Бирсент Карагарен (75' - Николай Николаев) 7 Момчил Цветанов 14 Димитър Илиев /к/ 6 Кристиан Илич 🟨 10 Георги Минчев 🟨

Треньор: Александър Тунчев