ЦСКА 1948 победи Локомотив Пловдив с 4:1 в контролна среща в Банско. "Черно-белите" откриха с гол на Георги Каракашев, а след час игра Ангел Бастунов изравни. Малко след това много красив гол реализира Георги Русев, а Джонатан с технично изпълнение от пряк свободен удар покачи преднината на тима си. Крайният резултат бе оформен в заключителните минути на двубоя чрез Стефан Цонков. След двете изразителни победи в проверките срещу Спартак Варна и Пирин Благоевград днес възпитаниците на Любослав Пенев постигнаха нов категоричен успех.

LAP.bg
33 снимки

Двата тима стартираха в добро темпо, но в началните минути липсваха головите опасности и атаките не успяваха да бъдат доразвити.

В 27-ата минута "черно-белите" откриха резултата. Димитър Илиев се възползва от грешка на Даниел Наумов, преодоля защитник и подаде към свободния Каракашев вместо да стреля в опразнената врата и халфът не сгреши.

Три минути след попадението "червените" можеха да изравнят, но Джонатан стреля в аут от пряк свободен удар.

Пет минути след началото на второто полувреме Алекс Колев отигра атрактивно с удар от въздуха, но топката премина покрай вратата на "черно-белите".

В 60-ата минута ЦСКА 1948 възстанови равенството. Карлос Охене получи в наказателното поле, след което подаде към Ангел Бастунов. Халфът стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Две минути по-късно "червените" осъществиха обрат. Ангел Ляско центрира на далечната греда, където атрактивно с ножичен удар Георги Русев вкара.

В 74-ата минута ЦСКА 1948 реализира и трето попадение. Джонатан този път показа по-точен мерник и от фаул реализира красиво в горния десен ъгъл. Крайният резултат бе оформен от Стефан Цонков минути преди края на редовното време.

ЛОКОМОТИВ - ЦСКА 1948 (1:4)

1:0 Георги Каракашев 27'

1:1 Ангел Бастунов 60'

1:2 Георги Русев 62'

1:3 Джонатан 74'

1:4 Стефан Цонков 89'

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ ПД: Илко Пиргов, Милош Петрович, Тодор Павлов, Александър Василев, Мартин Паскалев, Пиер Зебли, Петър Витанов, Георги Каракашев, Бирсент Карагарен, Бабакар Дион, Димитър Илиев;

Треньор: Александър Томаш

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Никола Борисов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Реян Даскалов, Октавио Мантека, Стоян Стоичков, Марио Топузов, Георги Русев, Александър Колев;