Битката за Пловдив в първия кръг на еfbet Лига между Локомотив и Ботев завърши без победител. Двата тима изиграха страхотен мач, в който си размениха по един гол. Мартин Секулич откри резултата от дузпа в 14-ата минута, а Пиер Зебли изравни в 77-ата минута.

"Канарчетата" може повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха, след като Красиан Колев удари греда, а в началото на втората част Янис Карабельов не успя да вкара сам срещу вратаря. В добавеното време на срещата Уме Емануел също пропиля страхотен шанс за гол. В същото време Хидайет Ханкич направи серия от спасявания в последните минути на първата част.

startphoto.bg
99 снимки

Срещата започна с домакински натиск. "Черно-белите" се настаниха в полето на гостите в началните минути на срещата. В 4-ата минута "смърфовете" създадоха и първото си по-опасно положение. Мартин Паскалев засече с глава центриране отляво, но топката мина коварно над горната греда на вратата.

При първата си по-сериозна атака Ботев получи дузпа. В 10-ата минута Амаду Думбуя получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там Мартин Секулич изпревари излезлия неразчетено Динко Хоркаш, а вратарят уцели нападателя с юмрук в главата. Главният рефер Драгомир Драганов без да се замисли посочи бялата точка. Хърватският таран получи медицинска помощ, а след това сам се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Деветката стреля в долния ляв ъгъл и вкара за 0:1.

В 16-ата минута срещата беше временно спряна, след като феновете на Локомотив започнаха да хвърлят бутилки по съперниковете играчи.

В 20-ата минута "жълто-черните" бяха близо до втори гол. Красиан Колев напредна отляво и изведе Секулич в наказателното поле. Нападателят се озова очи в очи с Хоркаш, но ударът му беше избит от вратаря. Топката се озова в Колев, който потърси опразнената врата, но ударът му срещна гредата.

Осем минути по-късно домакините създадоха отлична възможност за гол. Джовани се справи с Николай Минков отляво, навлезе в наказателното поле и намери Христо Иванов на около 12 метра фронтално срещу вратата. Халфът обаче нанесе слаб удар и не затрудни Ханкич. Малко по-късно Матеус проби отдясно и пусна остро подаване в наказателното поле, но Евандро закъсня и защитник на гостите изчисти.

lap.bg
31 снимки

В 35-ата минута Ханкич с блестяща намеса запази вратата си суха. "Смърфовете" отново организираха опасна атака отдясно. Бабакар Дион намери Димитър Илиев, който в купа от играчи успя да види Пиер Зебли на границата на наказателното поле. Котдивоарецът отправи силен удар, но вратарят на гостите успя да избие. Две минути по-късно отново Ханкич трябваше да се намесва. Ангел Лясков шутира от около 15-17 метра, а Мартин Паскалев отклони топката с пета, което затрудни австрийския страж, но все пак успя да се справи. След това нова порция бутилки полетяха към Ханкич и компания от страна на домакинските фенове.

В 41-ата минута вратарят на гостите отрази удар от далечна дистанция на Дион.

На полувремето Александър Томаш замени Бабакар Дион с Георги Минчев. Втората част също започна с по-напористи действия от домакините, но пред Ботев се откри първият шанс за гол след подновяването на играта. Янис Карабельов отне топката от Мартин Паскалев пред наказателното поле и остана сам срещу Динко Хоркаш, но не успя да преодолее вратаря. Малко след това Красиан Колев се озова на отлична позиция за удар и насочи топката от около 15 метра в долния ляв ъгъл, но вратарят на "смърфовете" се справи.

В 61-ата минута резервата Алфа Конте получи от Христо Иванов в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта. Три минути по-късно Лясков се включи в атаката на "черно-белите". Левият защитник опита удар от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. В ответната атака Реда Рабей напредна с топката и шутира от около 20 метра, но не затрудни Хоркаш.

30 снимки

В 67-ата минута Христо Иванов получи пред наказателното поле и опита нестандартен удар, който не се получи. Десет минути по-късно Локомотив изравни. Алфа Конте опита пробив отдясно, който не се получи и подаде към Пиер Зебли пред наказателното поле. Халфът пое топката и с много силен удар прати снаряд към вратата на Ханкич, който дори не видя топката, която се озова във вратата му

В четвъртата минута на добавеното време Ботев имаше страхотна възможност да стигне до победен гол. "Канарчетата" организираха отлична контраатака, при която Уме Емануел напредна с топката, справи се с двама защитници и от границата на наказателното поле прати топката покрай вратата.

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив 1:1

0:1 Мартин Секулич (14-дузпа)

1:1 Пиер Зебли (77)

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус Да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов (90 - 11. Петър Андреев), 7. Бабакар Дион (46 - 9. Георги Минчев), 10. Джовани Маркес, 21. Евандро Коста (60 - 17. Алфа Конте), 14. Димитър Илиев /к/

Резерви: 81. Кристиан Томов, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 9. Георги Минчев, 19. Кристиан Мендоса, 11. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Красиан Колев, 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере, 17. Николай Минков, 22. Реда Рабей (71 - 31. Уме Емануел), 25. Станислав Работов /к/ (78 - 24. Джаспър ван Хертъм), 26. Амаду Думбуя (75 - 21. Точукву Ннади), 28. Янис Карабельов, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел

Треньор: Станислав Генчев

Ж.к.: Димитър Илиев (Локомотив); Реда Рабей, Амаду Думбуя, Джаспър ван Хертъм (Ботев)

Съдия: Драгомир Драганов

Стадион: "Локомотив"