Берое направи огромна крачка към седмото място в крайното класиране на efbet Лига. В мач от предпоследния кръг заралии надвиха с 1:0 Локомотив Пловдив у дома. Единственото попадение вкара Алиун Фал в 90-ата минута.

Така старозагорци събраха 41 точки и са все по-близо до бараж за класиране в Лига на конференциите през следващия сезон. Тимът на Петър Хубчев има точка аванс пред втория ЦСКА 1948 в групата, определяща местата от 7-о до 11-о в крайното класиране. Локомотив е 9-и с 37 точки.

В последния кръг Берое гостува на Арда, докато „смърфовете” приемат ЦСКА 1948.

Антон Узунов
94 снимки

Преди срещата бившият футболист и на двата отбора Мартин Камбуров, получи фланелка в цветовете на Берое и Локомотив Пловдив.

Още в началните секунди на мача Давиде Мариани стъпи на глезена на Парвиз Умарбаев. Таджикистанецът получи медицинска помощ, след което опита да продължи срещата, въпреки желанието на медицинския щаб да бъде заменен.

В 11-ата минута Даниел Генов получи извеждащ пас зад отбраната. Илко Пиргов обаче предвидливо излезе и в последния момента успя да избие топката от краката на офанзивния футболист на съперника. Малко след това Симеон Мечев отправи коварен удар от далечна дистанция. В 27-ата минута Карагарен отправи удар от около 20 метра, но не затрудни Ганев.

В 42-ата минута Генов се озова зад отбраната на гостите, но падна на тревата след съприкосновение с Гомис. Главният рефер даде сигнал играта да продължи, след което "смърфовете" развиха отлична атака, коят завърши с удар на Салинас от средна дистанция, който Ганев изби в корнер. От последвалия корнер Витанов стреля неточно с глава.

Берое Локомотив Пловдив

източник: Sofascore

Втората част започна с отлична възможност пред Берое. Генов беше намерен с висока топка отляво. Крилото овладя, преодоля Гомис на скорост и навлезе в наказателното поле. Генов отправи удар от около десетина метра, който обаче беше неточен. В 50-ата минута Бидунга не успя да отиграе един опит да извеждащ пас към Мариани, което позволи на швейцареца да опита да прехвърли Пиргов извън наказателното поле, но вратарят улови.

Малко след това Боруков отправи силен удар от далечна дистанция, но Ганев не се затрудни. В 65-ата минута Карагарен се справи с Генов отляво, напредна и пусна остър успореден пас, но Динков успя да изпревари Димитров и да избие в корнер. Три минути по-късно Бен Юсеф отправи удар с глава след корнер, но доста неточно над вратата.

В 78-ата минута Ганев се отличи с бляскаво спасяване. Защитник на Берое не успя да изчисти топката след центриране отляво. Топката стигна до Христо Иванов, който отправи удар от близка дистанция, но вратарят изби. Две минути след това украинският вратар отново бе на висота. Димитров засече с глава остро центриране на Томашевич отдясно, но стражът успя да улови.

Берое нанесе своя удар в 90-ата минута. Фуртадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Генов овладя и отправи удар, който беше блокиран. Там най-съобразителен беше Алиун Фал и с глава отправи неспасяем удар, с който донесе победата на своя отбор.

Берое - Локо Пд 1:0

1:0 Алиун Фал (90)

Берое: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 5. Сиам Бен Юсеф, 7. Даниел Генов, 10. Серкан Юсеин (87 - 6. Кевин Тапоко), 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков /к/, 16. Симеон Мечев, 18. Давиде Мариани (80 - 4. Христо Митев), 20. Стив Фуртадо, 43. Джонатан Перейра

Резерви: 12. Иван Гошев, 3. Мирослав Енчев, 4. Христо Митев, 6. Кевин Тапоко

Треньор: Петър Хубчев

Локо Пд: 1. Илко Пиргов /к/, 19. Александър Василев, 61. Райън Бидунга, 4. Кристиан Гомис, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 7. Парвиз Умарбаев (58 - 44. Христо Иванов), 16. Лукас Салинас, 10. Венсан Марсел (58 - 5. Мартин Паскалев), 9. Бирсент Карагарен, 99. Преслав Боруков (58 - 11. Ивайло Димитров)

Резерви: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 44. Христо Иванов, 15. Петър Андреев, 39. Иван Сулев, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш

Ж.к.: Парвиз Умарбаев, Райън Бидунга (Локо Пд)

Съдия: Георги Иванов

Стадион: "Берое"