Локомотив Пловдив победи с 2:0 Атлетик Куклен във втората си контрола от зимната си подготовка. Двубоят се игра на стадиона на "черно-белите" в пловдивския парк "Лаута" при закрити врати. В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Александър Тунчев се наложиха с 3:1 над съгражданите си от Марица.

В днешния двубоя "черно-белите" наложиха превъзходство още от началото. Във втората мнута Бирсент Карагарен стреля опасно, но Кирил Акалски изби коженото кълбо. Локомотивци продължиха да доминират и в 16-ата минута Дейвид Молембана стреля от 30 метра, но неточно. Десет минути по-късно Дамани Камаре подаде на Бирсент Карагарен, която стреля, но Акалски изби. Топката отново попадна в Карагарен, който при добавката бе точен за 1:0.

Минута преди почивката вратарят на "смърфовете" Илко Пиргов изби топката след точен удар на противников състезател. През второто полувреме Локомотив Пловдив излезе с променен състав. В 56-ата минута Момчил Цветанов подаде в наказателното поле на съперника, последваха три поредни удара на Александър Иванов, Александър Колев и Сашо Лебанов, но без резултат.

В 81-ата минута Николай Николаев изведе Александър Иванов на удобна позиция, той финтира двама противникови играчи и прати топката в мрежата за 2:0!

Локомотив Пловдив започна в състав: Илко Пиргов, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Жоел Бопесу, Бирсент Карагарен, Иван Арамазов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Дамани Камара (Николай Николаев, Момчил Цветанов, Александър Иванов, Александър Колев, Сашо Любенов).