Полузащиникът на Локомотив Пловдив Парвиз Умарбаев игра 85 минути за националния отбор на Таджикистан при победата над Монголия с 3:0 в световна квалификация за Мондиал 2022 в Катар. По-интересното в случая обаче е, че двубоят се проведе пред 9 300 зрители в Душанбе, въпреки световната пандемия от коронавирус, заради която в цяла Европа фенове по трибуните не присъстват.

Умарбаев бе с №7 на гърба си и според местните медии се е представил на много добро ниво. Таджиките поведоха с ранен гол още в 3-ата минута, а другите две попадения паднаха през второто полувреме.

С успеха тимът излезе на второ място във временното класиране на своята Група F с актив от 10 точки, но след 6 изиграни срещи. В следващия етап продължава само първенецът и това на 99 % ще е Япония, който в момента е с пълен актив - 4 победи от 4 мача.