Локомотив Пловдив загуби с 2:3 от Струмска слава Радомир във втората си контрола в подготвителния период, играна на базата на "черно-белите" в Говедарци.

В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович разбиха със 7:2 Марица Пловдив.  В днешния двубой "смърфовете" наложиха превъзходство още от самото начало. Пропуски обаче направиха Димитър Везалов и Парвиз Умарбаев. В 31-ата минута рейд Игор Банович завърши с подаване към Иван Църнов, който стреля точно за 1:0.

Секунди преди края на първото полувреме Бирсент Карагарен получи пас в дясно, подаде по земя, а в наказателното поле Иван Църнов засече, но битата от него топка мина над над напречната греда.  През второто полувреме футболистите на Струмска слава направиха обрат и с голове в 51-ата и 60-ата минута поведоха с 2:1.

Локомотивци се окопитиха тръгнаха по-масирано напред и в 69-ата минута Валим Посинкович уцели гредата.  В 82-ата минута Симеон Райков центрира от ъглов удар, стана разбъркване, топката попадна във Валим Посинкович, който изравни за 2:2.

Две минути по-късно Симеон Райков излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Секунди преди края на срещата футболистите на Струмска слава вкараха третия гол и спечелиха победата.

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович (46- Симеон Райков) Парвизджон Умарбаев (52- Уирис Густаво) , Елитон Жуниор (64- Димитър Законов), Иван Църнов (53- Мустафа Абдулахи) Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (62- Вилим Посинкович) Филип Михалевич (53- Анте Аралица)/БТА