Полузащитникът на Локомотив Пловдив Румен Горанов е под въпрос за мача срещу ЦСКА. Причината е, че халфът не тренира пълноценно през настоящата седмица заради вирусно заболяване. Участието му в неделния двубой все пак ще се решава в деня на мача.

Заради състоянието на Горанов наставникът на „смърфовете” Драган Канатларовски ще определи група от 19 футболисти за срещата с армейците като в последния момент един от тях ще отпадне.

Македонският специалист заяви, че никой в лагера на „черно-белите” не се заблуждава, че ЦСКА е слаб отбор.

„ЦСКА винаги е бил фактор в първенството независимо от моментното му състояние. Името на съперника е достатъчно предизвикателство за футболистите, за да дадат максимума от себе си. Това, че мачът ще се играе пред празни трибуни не е добре и за двата отбора. Футболът се играе заради феновете, но какво да се прави, това е реалността”, каза Канатларовски по повод предстоящия сблъсък и призна, че отборът му има проблем с реализирането на голове.

„Това, че трудно вкарваме е стара наша слабост и ние търсим начин да я преодолеем. Повече ме притесняват леките голове, които допускаме. Надявам се срещу ЦСКА да не повторим грешките в защита от първите мачове”, допълни треньорът на Локомотив.

Пловдивчаните заминават за София утре, като в 18:00 часа ще направят тренировка на стадиона на столичните си съименници в Надежда.