Старши треньорът на Локомотив Пловдив Аян Садъков замина с група от 22-ма играчи за втория подготвителен лагер на тима в Банско.
От състава отпадна халфът Иво Караджов, който беше на пробен период, и юношата Габриел Тютюнджиев, който все още се възстановява от контузия. Засега в Пловдив остава и словенецът Деян Комленович. Ако неговият мениджър постигне споразумение с ръководството за подписване на договор, полузащитникът ще се присъедини по-късно към лагера на отбора. В списъка от 23 имена е и бразилецът Даксон, въпреки че още няма яснота кога точно той ще се прибере в България. В сряда в Разлог е третата контрола на
Локомотив срещу Вихрен, а в събота в Симитли е спарингът срещу местния Септември.
Ето и групата за втория лагер в Банско: Вратари: Стоян Ставрев, Кирил Акалски, Николай Митев; Защитници: Георги Мечечиев, Петър Кюмюрджиев, Мартин Сечков, Фелисиен Сингбо, Людмил Николов, Ангел Йошев, Георги Бъчваров; Халфове и нападатели: Петър Лазаров, Любомир Чернев, Дани Кики, Христиан Попов, Веселин Марчев, Милан Милутинович, Евертон Джилио - Том, Даксон да Силва, Динко Дерменджиев, Емил Стоев, Стайко Стойчев, Георги Данов и Димитър Илиев.