Локомотив Пловдив стана поредният тим в Първа лига, който успя да спре шампиона Лудогорец.

На "Лаута" в Пловдив, двата тима направиха зрелищно 2:2 в нервен мач.

Лудогорец има само една победа в последните си шест гостувания за първенство. Локо Пд пък записа трето равенство през сезона.

Домакините имаха инициативата през първото полувреме, докато Лудогорец бе по-активен след почивката.

Пловдивчани поведоха, разградчани направиха пълен обрат, а накрая резервата Симеон Райков донесе ремито - 2:2.

След този последен мач от петия кръг, Лудогорец има седем точки, но и една среща по-малко от останалите. Локомотив е със шест точки.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 24-та минута.

След равностойна игра без голови ситуации до момента, Мартин Камбуров изведе пловдивчани напред.

Това се случи след страхотна атака на Локомотив Пловдив, при която Иван Горанов центрира отляво, Дани Кики свали с глава за Камбуров, който от упор шутира мощно за 1:0.

Лудогорец изравни в началото на второто полувреме, с попадение на Игор Пластун. В 53-та минута при едно центриране на Вандерсон от пряк свободен удар, Пластун с лекота засече с глава. Защитата на Локо Пд искаше засада, но такава нямаше.

Натискът на Лудогорец даде резултат в 73-та минута, след отлична акция на шампионите. Кафу изведе Вандерсон, който пусна на Кешеру успоредно на голлинията, и за него не бе проблем да се справи с излезлия напред Пиргов.

Лудогорец загуби Сисиньо след 66-та минута, когато бразилецът получи травма в глезена, и десетина минути по-късно бе заменен.

Когато изглеждаше, че Лудогорец владее положението, и търси сигурност в трети гол, Локомотив изравни.

В 86-та минута "черно-белите" стигнаха до 2:2 след страхотно изпълнение на Симеон Райков от пряк свободен удар!

От около 20 метра, той шутира мощно, топката тупна коварно и Владо Стоянов също не успя да реагира.

Двата отбора направиха всичко възможно до края, за да стигнат до пълна победа, и имаха своите възможности, но всичко приключи при резонно реми 2:2.